Težko pričakovano gostovanje Bena Simmonsa v Philadelphii se je končalo po željah domačih navijačev. Foto: AP

Avstralec, ki je bil prvi izbor nabora leta 2016, potem ko je zaradi poškodbe izpustil prvo sezono, pa je v dresu Sixersov postal tudi novinec sezone 2017/18, je lani na vsak način hotel zapustiti Philadelphio. Dejal je, da raje pavzira, kot da bi še kdaj igral za ekipo iz Pensilvanije. Februarja je nato le dočakal menjavo in se preselil v Brooklyn. Ob prvi vrnitvi v Wells Fargo Center je bil deležen neprestanih žvižgov in žaljivih skandiranj. “Mislil sem, da bodo glasnejši,“ je dejal Simmons, ki je prispeval 11 točk, 11 podaj in sedem skokov. Le dve točki je dal v drugem polčasu.

S 23 točkami je bil prvi strelec Netsov Kyrie Irving, Kevin Durant, ki jih je dodal 20, pa je po srečanju povedal: “Vsi si želijo, da naši ekipi spodleti. Nihče ne mara Bena, nihče ne mara Kyrieja, nihče ne mara mene.“ Sixersi so Brooklyn ugnali brez prvih dveh zvezdnikov Joela Embiida in Jamesa Hardna, ki sta tekmo izpustila zaradi poškodb. Manjkal je tudi Tyrese Maxey. “To je velika zmaga za nas. Pred tekmo sem pričakoval, da bomo igrali s tako energijo,“ je bil zadovoljen Tobias Harris, ki je bil s 24 točkami najbolj razigran v domači vrsti. 22 točk je dodal De'Anthony Melton.

Detroit po seriji porazov ugnal Denver

Denver je moral na domačem parketu priznati premoč Detroitu (108:110), ki je prekinil serijo sedmih porazov. Met za podaljšek je zgrešil Aaron Gordon. Za prvo gostujočo zmago Pistonsov, ki so bili pred tekmo najslabša ekipa v ligi, je Bojan Bogdanović vpisal 22 točk. Pri Nuggetsih se je Nikola Jokić, ki je tri tekme izpustil zaradi covidnih protokolov, vrnil z 31 točkami, desetimi podajami in devetimi skoki. Vlatko Čančar ni dočakal priložnosti.

Košarkarji Sacramenta so ujeli odlično formo. Foto: Reuters

Sunsi nadaljevali niz zmag nad Lakersi

Phoenix je bil s 115:105 boljši od Lakersov, kar je bila njegova peta zaporedna zmaga nad losangeleško franšizo v rednem delu, skupno pa že osma. Sonca so sedmo tekmo v nizu odigrala brez prvega organizatorja igre Chrisa Paula. Mikal Bridges in Devin Booker sta jih s po 25 točkami vodila do uspeha. Pri Jezernikih, ki so bili brez LeBrona Jamesa, je Anthony Davis v statistiko vpisal 37 točk in 21 skokov. Tri minute in 55 sekund pred koncem je Patrick Beverley izgubil živce in grobo od zadaj odrinil Deandreja Aytona. Prišlo je do prerivanja. Beverley je bil izključen, Ayton in Booker sta prejela tehnični napaki.

Sacramento je bil s 113:109 v gosteh boljši od Memphisa. Kingsi so zmagali sedmič zapored, kar je njihov najdaljši niz od leta 2005. Prvi strelec gostov je bil z 32 točkami De'Aaron Fox, pri Grizlijih, ki so izgubili četrtič na zadnjih petih tekmah, pa za uspeh ni zadostovalo 34 točk Jaja Moranta.