Phoenix je že na pol poti do konferenčnega finala. Nazadnje so bili Sunsi najboljši na Zahodu leta 1993. Naslova prvaka še nimajo. Foto: Reuters

Tako kot na prvi tekmi je bil v glavni vlogi 36-letni organizator igre Chris Paul, ki je vknjižil 17 točk in 15 podaj. V 31 minutah ni imel niti ene izgubljene žoge. V dvomestnih številkah je bila celotna prva peterka Sunsov. Prvi strelec uravnoteženega Phoenixa, ki je zmagal petič zapored, je bil Devin Booker z 18 točkami.

Gobert tretjič najboljši obrambni igralec

Center moštva Utah Jazz Rudy Gobert je še tretjič v karieri prejel naziv najboljšega obrambnega igralca Lige NBA. 28-letni Francoz je ta laskavi naziv prejel že za obrambne predstave v letih 2018 in 2019. Lani je ta naziv pripadel Grku Giannisu Antetokounmpu, ki je bil obenem tudi MVP.

Pri Denverju je s 24 točkami in 13 skoki izstopal sveži MVP rednega dela Nikola Jokić, ki ni imel pravih pomočnikov. "Igrajo bolje od nas. Imajo boljši met, so bolj agresivni, vedno najdejo prostega košarkarja. Res je videti slabo. Moramo spremeniti vse," je povedal Jokić. Še bolj kritičen je bil trener Denverja Michale Malone: "Sramotna predstava od prvega do zadnjega. Imamo upognjene glave. Upravičeno so gledalci vpili Sunsi v štirih tekmah in namigovali na metlo. Če bo tako v Denverju, bo serija res kratka."

Phoenix je ob polčasu vodil za deset. Po dveh trojkah Jaea Crowderja je na začetku drugega dela pobegnil na 60:43. V zadnjo četrtino so Sunsi vstopili s prednostjo 19 točk. Bilo je tudi že +31.

"Odigrali smo enega najboljših obrambnih polčasov v sezoni proti izjemni napadalni ekipi," je bil zadovoljen trener Monty Williams, potem ko je Denver v prvem delu dosegel zgolj 41 točk.

Zahod, polfinale, druga tekma:
PHOENIX (2) – DENVER (3) (2:0)
123:98 (25:21, 27:21, 34:25, 37:31)
Booker 18 (6/14 iz igre) in 10 skokov, Paul 17 (6/10 iz igre, 2/2 za tri) in 15 skokov, Bridges 16, Ayton 15 in 10 skokov, Crowder 11 (3/4 za tri), Craig 10, Šarić 8, Johnson, Payne in Carter po 7, Kaminsky 5, Carter 2; Jokić 24 (9/17 iz igre), 13 skokov in 6 podaj, Porter in Millsap (3/5 za tri) po 11, Barton 10, M. Howard, Gordon, Rives in Nnaji po 6, Čančar 5 (2/2 iz igre, 1/1 za tri) in 1 skok v 6 minutah, Green 4, Campazzo, Morris in McGee po 3.