Deandre Ayton in Chris Paul sta vodila Phoenix do 17. zaporedne zmage. Foto: Reuters

S serijo so Sonca izenačila klubski rekord, hkrati pa na vrhu lige z 18. zmago ob le treh porazih ujela Bojevnike, ki so klonili po sedmih zaporednih zmagah. Zmaga je terjala velik davek, saj se je poškodoval prvi strelec Phoenixa Devin Booker, ki je igro zapustil v drugi četrtini. Po prodoru se je 25-letni branilec prijel za levo nogo in odkorakal v garderobo. Do tedaj je v 15 minutah prispeval deset točk. Na koncu je bil prvi domači strelec Deandre Ayton s 24 točkami, ob tem je ujel še 11 odbitih žog, Chris Paul pa je 15 točkam dodal 11 podaj.

Po podatkih Elias Sports Bureauja sta se prvič srečali ekipi iz iste divizije, ki sta po vsaj 20 tekmah rednega dela 85-odstotno uspešni. Dvoboj je bil izenačen vse do zadnjih minut. Otto Porter je pet minut pred koncem zadel za 92:91, nato pa so gostitelji v dobrih štirih minutah naredili delni izid 10:1. Landry Shamet je zadel trojko za 102:92. Ostalo je še 56 sekund in derbi vodilnih je bil odločen. To je bila tudi edina dvomestna prednost katere koli ekipe na tekmi.

Golden State je prvič letos dal manj kot 100 točk. V drugem polčasu so jih Sonca dopustila le 42. Dobro so ustavila Stepha Curryja, ki je zbral le 12 točk ob metu iz igre 4/21. Izza črte je metal 3/14. Najboljši strelec Warriorsov je bil z 28 točkami Jordan Poole. Phoenix, ki je zadnjič klonil 27. oktobra, bo imel lepo priložnost za izboljšanje klubskega rekorda v četrtek, ko bo gostil Detroit.

Lakersi drugi polčas dobili s 67:33

Zadnji, ki je premagal Sunse, je Sacramento, ki pa je tokrat doma klonil pred Lakersi (92:11). LeBron James ni igral zaradi stika z okuženo osebo. Kingsi so povedli s 66:52 na začetku tretje četrtine, potem pa so gostje zrežirali velik preobrat. Tretjo četrtino so dobili s 37:15, zadnjo pa s 30:18. Z najvišjo zmago sezone so se oddolžili Sacramentu za petkov poraz v Staples Centru po treh podaljških. Anthony Davis je dal 25, Russell Westbrook pa 23 točk. Na drugi strani je bil s 27 najboljši Richaun Holmes.

Johnson odločil newyorški obračun

James Harden je prispeval 34 točk, deset skokov in osem podaj, Kevin Durant 27 točk in devet podaj, ob tem je 11 točk dosegel v zadnjih petih minutah in 45 sekundah, a mož odločitve je bil na newyorškem obračunu James Johnson. Knicksi so Duranta podvajali, Johnson pa je zadel odločilna prosta meta za 112:110. Trojko za zmago je zgrešil Evan Fournier. Pri gostih je bil s 25 točkami najboljši Alec Burks, kar je njegov rekord sezone, 24 točk je dodal Julius Randle. Mestni obračun si je ogledalo več kot 18.000 gledalcev, ki so pripravili odlično vzdušje.