Goran Dragić je na drugi tekmi po vrnitvi po poškodbi gležnja izenačil rekord sezone. 26 točk je dosegel ob metu iz igre 9/15 (trojke 3/4), zadel je pet od šestih prostih metov. V statistiko je vpisal še 3 skoke, 2 podaji in 2 ukradeni žogi v 33 minutah. Foto: Reuters

"Tekma na visoki ravni z nekaj vrhunskimi potezami v končnici," je bil zadovoljen trener Erik Spoelstra. Dragića ni bilo v prvi postavi, a dobil je veliko priložnosti (33 minut) in upravičil zaupanje. Bil je ključni igralec pri Miamijevem nizu 11:4, ki je prinesel odločilno prednost 114:107. "Poskušali smo le preprečiti njihove lahke koše in to nam je uspelo. Do premora so še tri tekme in skušali bomo dobiti vse tri," je vse bolj samozavesten Dragić.

Miami že spominja na lansko uspešno zgodbo
"Počutim se dobro. V 12 letih v NBA-ju sem že veliko doživel. Letos je prava norišnica. Najprej izgubljene tekme zaradi protokolov, nazadnje še zaradi gležnja. Zame je to sezona vzponov in padcev. Moram biti zdrav in konstanten,
" je povedal Dragić in poudaril, da ekipa že spominja na Miami iz mehurčka, ki se je v lanski sezoni prebil vse do velikega finala. "Težko je, če ne zmaguješ. Morda vidiš napredek, a štejejo le zmage. Zdaj se počutimo super, končno igramo košarko, ki jo pričakujemo."

Miami je zmagal petič zapored. Uspešna serija se je začela 19. februarja proti Sacramento, nato so
Miami je zmagal petič zapored. Uspešna serija se je začela 19. februarja proti Sacramento, nato so "padli" Lakersi, Oklahoma City, Toronto in v petek še Utah. Foto: Reuters

Utah na koncu zgrešil skoraj vse mete
Butlerjevih 33 točk pomeni njegov rekord sezone, ob tem je imel še 10 skokov. Izkazal se je tudi Bam Adebayo (19 točk, 11 skokov). Utah je delal številne napake, v finišu je bil nenatančen (zgrešil je zadnjih sedem metov), izgubil je šele tretjič na zadnjih 25 tekmah. Donovan Mitchell je dosegel 30 točk, a zgrešil osem od svojih zadnjih devetih metov.

Lakersi s Schröderjem prekinili niz štirih porazov
Los Angeles Lakersi so bili s 103:93 boljši od Portlanda. To je bila njihova prva zmaga po štirih zaporednih porazih. Vrnil se je Dennis Schröder, ki je bil v karanteni zaradi okužbe s koronavirusom. Z Nemcem (22 točk) je bila igra prvakov precej boljša. Ključen je bil delni izid 18:4 ob koncu tretje četrtine. LeBron James je 28 točkam dodal 11 skokov in 7 podaj.

Tekme 26. februarja:
MIAMI – UTAH
124:116 (26:30, 31:23, 39:41, 28:22)
Butler 33 (12/22 iz igre), 10 skokov in 8 podaj, Dragić 26 (9/15 iz igre, 3/4 za tri, prosti meti 5/6), 3 skoki, 2 podaji in 2 ukradeni žogi v 33 minutah, Adebayo 19, 11 skokov in 7 podaj, Robinson 15 (4/7 za tri), Nunn 12, Olynyk in Iguodala po 8, Vincent 3; Mitchell 30 (11/26 iz igre), Bogdanović 17, Gobert 15 in 12 skokov, Conley 14, Ingles in Clarkson po 13, O'Neale 8, Favors 6.

BOSTON – INDIANA 118:112
Walker 32 (10/19 iz igre), Theis 17, Brown 15, Teague in R. Williams po 14; Sabonis 24 in 9 podaj, J. Holiday 19 (5/9 za tri), Turner 17 in 10 skokov, A. Holiday 15.

TORONTO – HOUSTON 122:111
Powell 30 (10/15 iz igre), VanVleet 25 (5/11 za tri); Lowry 20 (4/5 za tri), 11 skokov in 10 podaj, Bembry 13; Oladipo 27, Wall 21 in 12 podaj, Gordon 17.

DETROIT – SACRAMENTO 107:110
Grant 30 (prosti meti 14/15), Bay (5/9 za tri) in Smith Jr. po 17; Fox 27, Barnes 21, Holmes (17 skokov) in Bagley po 19.

CHICAGO – PHOENIX 97:106
LaVine 24 (9/16 iz igre), White 19, Young 13 in 10 skokov; Booker in Ayton po 22, Kaminsky 15, Bridges in Paul (15 podaj) po 14.

MEMPHIS – LA CLIPPERS 99:119
Valančiunas 22 in 11 skokov, Morant 20, Melton 16; Leonard 30 (8/13 iz igre, prosti meti 11/11), 9 skokov in 7 podaj, Williams 17, George, Batun in Mann po 13.

OKLAHOMA CITY – ATLANTA 118:109
Gilgeous Alexander 24, Dort 19, Bazley 18 in 12 skokov; Collins 25 (11/19 iz igre), Capela (21 skokov) in Young po 17.

GOLDEN STATE – CHARLOTTE 130:121
Curry 30 (8/15 iz igre, 3/8 za tri) in 9 podaj, Oubre 27 (11/15 iz igre), Wiggins 17; Monk 25 (5/11 za tri), Rozier 24, Ball 22.

LA LAKERS – PORTLAND 102:93
James 28 (11/21 iz igre), 11 skokov, 7 podaj, 4 ukradene žoge in 3 blokade v 35 minutah, Schröder 22, Harrell 17 in 9 skokov, Caruso 10; Lillard 35 (11/23 iz igre, 5/13 za tri), Trent 19, Kanter (17 skokov) in Jones po 11.