Kobeju Bryantu so se pred tekmo poklonili tudi z minuto molka. Foto: EPA

LeBron James je imel govor na sredini parketa. Vsi gledalci so imeli oblečene rumene drese s številkama 8 in 24. Gostje so slavili s 127:119.

Prizor izpred Staples Centra. Foto: EPA

Damian Lillard je 29 od svojih 48 točk dosegel v drugem polčasu, 23 v tretji četrtini, ki jo je Portland dobil s 43:34 in povedel s 103:96. Dodal je 10 podaj in 9 skokov ter za las ostal brez trojnega dvojčka na drugi zaporedni tekmi. Zadel je sedem trojk iz 12 poskusov, iz igre pa je metal 17/30. Sedmič zapored je v statistiko vpisal več kot 30 točk.

Pri Lakersih je bil najboljši strelec Anthony Davis s 37 točkami, dodal jim je 15 skokov in 5 blokad. James je tekmo končal z 22 točkami, 10 podajami in 8 skoki.

Na začetku zadnje četrtine je prednost Blazersov narasla na 12 točk. Osem minut pred koncem so se domači s trojko Jamesa približali na tri točke zaostanka, bližje pa niso mogli. Pri Portlandu ni igral Carmelo Anthony, ki je z zapisom na Instagramu nakazal, da čustveno ni bil sposoben za nastop na tej tekmi. Bryant je bil njegov dober prijatelj.

James: V vsem tem tednu sem uvidel, za kakšno družino gre
"Govoril bom naravnost iz srca,"
je dejal James, ko je pred tekmo odvrgel listek z napisanim govorom. "V vsem tem tednu sem uvidel, za kakšno družino gre, ko je govor o tem moštvu. Ne samo zaradi igralcev, strokovnega štaba, vodstva kluba, ampak tudi zaradi vseh vas navijačev. V teh trenutkih se moramo zanesti drug na drugega," je nadaljeval.

"Ta večer naj bo praznovanje Kobejevega življenja in kariere. Krvi, znoja, solz, zlomljenega telesa in vrnitev na igrišče. Naj bo to praznovanje vseh tistih ur, ki jih je vložil v to, da bi postal večji, kot je bilo mogoče. Danes praznujemo življenje fanta, ki je v klub prišel kot 18-letnik in se upokojil kot legenda pri 38."

"Delila sva si neomajno željo po zmagovanju in veličini. In to, da sem tukaj, mi pomeni res ogromno, saj lahko skupaj s soigralci nadaljujem njegovo zapuščino, dokler lahko stojimo na nogah in igramo košarko. To bi si on želel."

V Los Angelesu v spomin na Bryanta govorila čustva in glasba

Mavericksi preveč zaostali v tretji četrtini
Dallas je brez poškodovanega Luke Dončića s 128:121 izgubil v Houstonu. Moštvo slovenskega zvezdnika si je največji zaostanek nabralo v tretji četrtini, ko je Houston vodil že za 18 točk. V prvi polovici zadnje četrtine so se po zaslugi rezervistov, predvsem Setha Curryja in Delona Wrighta, Mavericksi približali na vsega tri točke (107:104), a v končnici vendarle priznali premoč tekmecem iz Teksasa. James Harden je v zadnjih dveh minutah dosegel dve trojki.

Pri domačih sta se s 35 oziroma 32 točkami najbolj izkazala Harden (16 skokov, rekord sezone) in Russell Westbrook (devet podaj), pri gostih pa je 35 točk dosegel Latvijec Kristaps Porzingis (12 skokov). Dallas je na Zahodu padel na šesto mesto (29-19).

Milwaukee je doživel prvi poraz po devetih zaporednih zmagah in šele tretjega na domačem parketu v tej sezoni. Denver je bil boljši s 127:115. Vlatko Čančar ni igral.