Prvaki kar ne želijo predati krona in kljubujejo vsem napovedim, da ne morejo ponoviti lanskega zgodovinskega uspeha. Foto: Reuters

Plenilci so se dolgo sprehajali po robu prepada, na koncu pa sta OG Anunoby – veliki junak 3. tekme serije – s trojko in Kyle Lowry z akrobatskim metom iz skoka ob izteku drugega podaljška poskrbela za novo odmevno zmago. S 125:122 je Toronto izsilil sedmo tekmo proti Bostonu, ki bo odigrana v petek.

"Borili smo se za vsako žogo, kot da bi bila naša zadnja, in iskali prav vse načine, kako priti do zmage," je po 53 minutah trilerja povedal izčrpani Lowry.

"Sedma tekma za vstop v konferenčni finale Vzhoda. Vse, kar si želiš, je samo poštena priložnost," je branilec Fred VanVleet (21 točk) poudaril odločenost Raptorsov, da še ne končajo nenavadne sezone 2019/20.

Lowry je dosegel 33 točk, izkazal se je Norman Powell s 23 točkami, pri čemer je prispeval 5 točk ob koncu tekme. Anunoby je 13 točkam dodal prav tako 13 skokov. Pri poraženih Keltih sta izstopala Jaylen Brown z 31 točkami in 16 skoki in Jayson Tatum z 29 točkami in 14 skoki ter 9 podajami. Boston je zadnjih 22 minut tekme odigral s prvo peterko, ki je ni razbremenil z nobeno zamenjavo.

Clippersi so le še zmago oddaljeni od preboja v finale Zahoda. Foto: Reuters

Leonardu zmanjkala podaja do trojnega dvojčka
V drugem konferenčnem polfinalu – na Zahodu – so LA Clippersi s 96:85 premagali Denver in povedli v seriji s 3:1. Prvo ime tekme je bil Kawhi Leonard s 30 točkami, 11 skoki, 9 podajami, 4 ukradenimi žogami in 2 blokadama. Samo za eno podajo je lanski MVP finala v dresu Raptorsov zgrešil prvi trojni dvojček v letošnji končnici.

Denver je zdaj pod pritiskom izpada in mora v petek zmagati, da podaljša serijo. Pri Nuggetsih je bil najučinkovitejši Nikola Jokić s 26 točkami in 11 skoki.

"Vedno je lepo napredovati, a najprej je treba dobiti še četrto zmago. Denver je ekipa, ki se nikoli ne preda, tako da se bomo še borili," je Leonard poudaril in dodal, da še niso konferenčni finalisti. Pokomentiral je še četrto tekmo serijo: "Samo zbrali smo se, spoznali načrt igre, v prvih petih minutah dali vso svojo energijo, in to se je tudi poznalo na igrišču."

VZHOD, polfinale

BOSTON (3) – TORONTO (2) 3:3
** 122:125 (25:21, 27:27, 25:33, 21:17) - po dveh podaljških
Brown 31 (11/30 iz igre, 4/13 za tri) in 16 skokov, Tatum 29 (9/21 iz igre), 14 skokov in 9 podaj, Smart 23 (6/11 za tri), 11 skokov in 10 podaj, Theis 18 (9/11 iz igre), G. Williams in Wanamaker po 6, Walker 5 (2/11 iz igre), R. Williams 4; Lowry 33 (12/20 iz igre, 6/10 za tri), Powell 23, VanVleet 21 (3/13 za tri), 9 skokov in 7 podaj, Ibaka in Anunoby (13 skokov) po 13, Siakam 12 (5/19 iz igre) in 8 skokov v 54 minutah, M. Gasol 8, Thomas 2.