Slovenski reprezentant je bil izjemno učinkovit predvsem v bližini koša. Foto: Reuters

Mavsi po treh tekmah tako ostajajo pri eni zmagi, v edini domači tekmi so zlahka premagali Memphis, na obeh gostujočih tekmah (Phoenix in New Orleans) pa so tesno izgubili z vsega dvema točkama razlike. Luka Dončić je obakrat ob izteku tekme zgrešil met za tri točke.

"Moral bi si bolje pripraviti met. Dve sekundi pred koncem tekme težko izvedeš uspešno polaganje, zato sem vrgel trojko," je Dončić komentiral odločitev, zakaj se ni raje odločil za met bližje obroču, ki bi Mavsom prinesel podaljšek.

Skoraj nezgrešljiv pri metu za dve
Ljubljančan je imel sicer odlično tekmo, v njegovi statistiki najdemo 37 točk, 11 skokov, 7 podaj, 2 ukradeni žogi in blokado. Edina črna pika je bil met za tri točke (2/13), zato pa je bil izjemno učinkovit pri metu za dve točki (14/17).

Dallas: Le trije čez osem točk
Spet je delovala naveza s Christianom Woodom, saj je novopečeni center v 29 minutah s klopi dosegel 23 točk, pri čemer je porabil zelo malo žog (met iz igre: 8/10). Ena od briljantnih potez para je bila ob koncu uvodne četrtine, ko je Dončiću spodrsnilo, zaradi česar je padel po tleh, a žogo vseeno mojstrsko spravil do Wooda, ki mu ni bilo težko zadeti izpod obroča. Pri modrih je mejo osmih točk presegel le še Spencer Dinwiddie (24 točk).

Trey Murphy III (levo) je bil najbolj razigran med domačimi košarkarji. Foto: Reuters

New Orleans: Kar osmerica čez 10 točk
Povsem drugačna zgodba je bila pri Pelikanih, ki so zaradi poškodb ostali brez obeh prvih zvezdnikov Ziona Williamsona (protokol ob pretresu) in Brandona Ingrama (kolk), manjkal pa je še en član začetne peterke Herb Jones (koleno). Zato pa so si gostitelji celotno breme enakomerno porazdelili med vse zdrave igralce. Na parket je stopila deveterica, kar osem od njih pa je zbralo vsaj 11 točk, še največ jih je dosegel Trey Murphy III (22). Daleč največ je metal C. J. McCollum (edini je sprožil več kot deset metov, in sicer 20), ni bil pretirano natančen (zadel je šest metov iz igre za 14 točk), zato pa se je izkazal z 11 podajami.

Murphy: Čutiti je bilo dobro energijo
"To je bila res zabavna tekma. Vsi smo bili vključeni, na igrišču se je čutila dobra energija, prav tako na klopi. Rad igram v tej ekipi, ker je čutiti res pravo povezanost. Res sem ponosen na ta dosežek," se je smejalo Murphyju. Zaradi poškodb soigralcev je nekaj več priložnosti dobil Dyson Daniels, ki je dosegel sploh prve točke v Ligi NBA, na koncu jih je ob zelo dobrem metu 4/5 zbral 11: "Verjeli so vame, mi dali priložnost, jaz pa sem jo izkoristil. Naša klop je res dolga, kar je pozitivno sploh v primeru poškodb."

Dončić je fantastično začel sezono, saj v povprečju dosega po 34,7 točke na tekmo, višje povprečje ima le Ja Morant (35,3). Foto: Reuters

Pelikani vodili že za 16 točk
New Orleans je tekmo začel odlično, Jose Alvarado je že do sredine uvodne četrtine dosegel devet točk, gostitelji so hitro povedli s 14 točkami razlike in še sredi druge četrtine vodili za 16 (47:31). A Dallasu je v zaključku prvega polčasa uspel delni niz 10:0, ki ga je končal Dončić z izjemnim "floaterjem" od table. Za minimalno vodstvo domačih ob polčasu je z zabijanjem poskrbel Larry Nance (66:64).

Dončić z dvema polaganjema vrnil Dallas v igro
Drugi polčas je bil bolj izenačen, saj sta se ekipi pogosto izmenjavali v vodstvu. Dallas je imel najvišjo prednost devet minut pred koncem, ko je Wood dosegel trojko za prednost 97:91, a so gostitelji razliko hitro izničili s sedmimi zaporednimi točkami. V sami končnici je ves čas vodil New Orleans. Devonte Graham je minuto in pol pred koncem zadel en prosti met za vodstvo 112:107. Dončić je nato zgrešil trojko, na drugi strani je akcijo na enak način končal Graham. Dončić je pol minute pred koncem s polaganjem znižal na -3, po zgrešeni trojki McColluma pa je Slovenec štiri sekunde pred koncem še enkrat položil za 112:111. Po hitri osebni napaki je na črto prostih metov stopil Graham, ki pa je zadel le enkrat in s tem odprl možnost za preobrat, a se je Dončićev poskus za tri točke odbil od obroča.

Dallas bo v noči na petek gostoval še v Brooklynu. Od nedelje naprej ga čakajo domači dvoboji z Orlandom, Utahom, Torontom in Brooklynom.

Porzingis je ob 20 točkah zbral še sedem skokov. Foto: Reuters

Washington slavil z 21 točkami razlike
Zato pa se je zmage veselil nekdanji član Dallasa Kristaps Porzingis, njegov Washington je premagal Detroit s 120:99. Wizardsi so dobili prav vse četrtine, Latvijec je dosegel 20 točk, še več pa jih je zbral Kyle Kuzma (25). Bradley Beal je zaradi težav s hrbtom igral le 22 minut, v katerih je dal 13 točk.

Clipperse potopil nekdanji soigralec
Prve zmage v sezoni se je veselila Oklahoma, ki je ugnala LA Clipperse s 108:94. Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo gostitelji dobili s 35:25. Clippersi so igrali brez Kawhija Leonarda (koleno) in Paula Georgea (bolezen). Še največ točk je dosegel Luke Kennard (15). Pri Thunderjih je prednjačil Shai Gilgeous Alexander (33 točk), ki je prvo sezono igral prav za Clipperse, zdaj pa že četrto leto nosi dres Oklahome.

Liga NBA, tekme 25. oktobra

NEW ORLEANS – DALLAS 113:111
Murphy III 22, Marshall 15, McCollum (11 podaj) in Graham po 14, Valančiunas in Alvarado po 13; Dončić 37 (met za 2: 14/17, met za 3: 2/13, prosti meti: 3/5), 11 skokov in 7 podaj v 36 minutah, Dinwiddie 24, Wood 23.

WASHINGTON – DETROIT 120:99
Kuzma 25, Porzingis 20, Barton 16; Bogdanović 25, Cunningham 19.

OKLAHOMA CITY – LA CLIPPERS 108:94
Gilgeous Alexander 33, Tre Mann 25; Kennard 15, Wall 12.

PHOENIX – GOLDEN STATE 134:105
Booker 34, Bridges in Landale po 17, Ayton (14 skokov) in Paul po 16; Curry 21, Poole 17, Wiggins 16.