LaMarcus Aldridge je za 23 točk iz igre metal 11/19, v statistiko pa je vpisal tudi 14 skokov in tri blokade. Foto: EPA
James Harden je glavni kandidat za nagrado MVP-ja rednega dela sezone. Foto: EPA
LeBron James je dosegel 17. trojni dvojček v tej sezoni in 72. v karieri. Foto: Reuters
Nov trojni dvojček je uspel Russellu Westbrooku, ki je ob zmagi nad New Orleansom prispeval 26 točk, 15 skokov in 13 podaj. Foto: Reuters
Kevin Durant je bil z 29 točkami prvi strelec Golden Stata, ki je premagal Phoenix. Foto: Reuters
Chicago je bil doma boljši od Washingtona, najboljši pri Bullsih pa je bil s 23 točkami Lauri Markkanen. Foto: Reuters

Spursi so v teksaškem obračunu prekinili zmagovito serijo nasprotnika, ki je trajala 11 tekem. Rocketsi so si sicer že zagotovili najboljše izhodišče po rednem delu sezone. "Med sezono smo imeli nekaj vzponov in padcev, a se pravočasno dvigamo. Ni boljšega trenutka, kot je zdaj. To je trenutek, ko se ekipe dvignejo ali pa zlomijo," je po pomembni zmagi razlagal Rudy Gay, ki je bil z 21 točkami drugi strelec Ostrog. Dve več je prispeval LaMarcus Aldridge, ki je dodal še 14 ujetih odbitih žog.

Miami Heat so denarno kaznovali centra Hassana Whitesida za "komentarje, škodljive ekipi". Najbolje plačani košarkar franšize s Floride je po sobotnem porazu proti Brooklynu prek medijev kritiziral način Miamijeve igre, saj je nezadovoljen s svojo vlogo. Dejal je, da ne znajo izkoristiti "enega najboljših centrov lige". Klub vsote ni izdal, hkrati tudi ni podal dodatnih komentarjev.

Na četrti medsebojni tekmi v tej sezoni je San Antonio prvič ugnal Houston, ki je že zbral rekordno število zmag v zgodovini franšize, in slavil osmič na zadnjih desetih tekmah. S tem je ohranil četrto mesto na Zahodu. Gostje so po srečanju priznali, da osredotočenost, potem ko so si po četrtkovem porazu Golden Stata proti Milwaukeeju že zagotovili prvo mesto, na tej tekmi ni bila prava. "Spursi so igrali desetkrat čvrsteje in agresivneje kot mi. Igrali so kot ekipa, ki si želi zagotoviti dobro mesto v končnici, mi pa kot bi bili povsem iztrošeni. Če bomo tako igrali na naslednji tekmi, bomo znova imeli težave," je dejal trener Raket Mike D'Antoni.

Na začetku zadnje četrtine je San Antoniu uspela serija 19:8, pet minut pred koncem pa je vodil s 94:74. Houston je iz igre metal 34-odstotno, ob tem trojke 7/31. Znova je bil pri gostih najboljši James Harden, ki je dal 25 točk, a imel težave z osebnimi napakami. Po tekmi je povedal: "Opravili so dobro delo, ko so nam preprečevali mete izza črte. Bili so bistveno agresivnejši od nas. Borijo se za čim boljše mesto v končnici in gredo jim vse zasluge, saj so tokrat res odigrali dobro tekmo." Spursi so 19. zapored v rednem delu vknjižili vsaj 45 zmag, kar je najdaljši niz v zgodovini Lige NBA.

James stežka do dvomestnega števila točk
Cleveland na čelu z LeBronom Jamesom se je namučil z Dallasom (98:87). Prvi zvezdnik Konjenice, ki je v petek podrl rekord Michaela Jordana po številu zaporednih tekem z dvomestnim številom točk, je šele osem minut pred koncem dosegel deseto točko. Na koncu se je ustavil pri 16., iz igre pa je metal 5/21. Čeprav mu met ni stekel, pa je zadel, ko je bilo najbolj potrebno. Dve trojki je prispeval k odločilni seriji 15:2 v zadnji četrtini, ki jo je Cleveland dobil s 25:10. Vseeno se je izkazal z vsestransko igro, ko je v statistiko vpisal še 13 skokov in 12 podaj.

Znova preobrat in zmaga po podaljšku Denverja
Košarkarji Denverja so vknjižili izjemno pomembno zmago, ko so po podaljšku premagali Milwaukee (128:125), hkrati pa jim je šel v boju za prvo uvrstitev v končnico po petih letih zelo na roko izid srečanja med New Orleansom in Oklahomo (104:109). Na drugi tekmi zapored so Nuggetsi zaostajali zadnjo minuto in nato slavili po podaljšku. Še sredi zadnje četrtine je bilo +18 za goste, ki so, ko je iz igre zaradi osebnih napak moral Giannis Antetokounmpo (Janis Andetokumbo), slabe štiri minute pred koncem še vodili s 107:97. Podaljšek je izsilil Jason Terry, ki je zadel tri proste mete, potem ko je bila nad njim 2,8 sekunde pred iztekom rednega dela storjena osebna napaka. V podaljšku je Denver dosegel prvih pet točk. S 35 točkami in 13 skoki je blestel Nikola Jokić.