Jaylen Brown je na začetku drugega polčasa zadel tri trojke v dveh minutah in pol. Foto: Reuters

Odločitev je padla v šestih minutah in pol drugega polčasa, ko so Celticsi naredili delni izid 24:2 in z 59:58 pobegnili na 83:60. Po izenačenem prvem polčasu je v tretji četrtini (32:16) v ospredje stopila obramba Bostona, ki je ustavila Vročico pri le 17-odstotnem metu. Razlika je bila 11 točk, ki pa je na začetku zadnje četrtine po delnem izidu 14:2 postala neulovljiva.

Junak tega dela srečanja je bil Jaylen Brown, ki je v dveh minutah in pol zadel tri trojke. Srečanje je končal pri 25 točkah. 22 točk, 12 skokov in 9 podaj je vknjižil Jayson Tatum. Pri Miamiju je bil z 18 točkami najučinkovitejši Bam Adebayo.

"Imamo možnost, da s to ekipo naredimo nekaj posebnega. Ampak ne jemljimo tega za nekaj samoumevnega," je povedal Brown, ki je izza črte metal 5/9.

Trojka Miamija, ki je izgubil prejšnjo tekmo za 20 točk, je bila le 7/45. Vročica je igrala brez Tylerja Heroa, še nekaj košarkarjev je bilo pred tekmo vprašljivih. "Ne bomo iskali opravičil, Boston nas je pošteno premagal, in to moram jasno povedati. Na obeh straneh je nekaj košarkarjev, ki so daleč od 100-odstotne pripravljenost," je povedal trener Miamija Erik Spoelstra.

Zatajila sta predvsem startna branilca Miamija Kyle Lowry in Max Strus, ki sta iz igre metala 0/15. To je najslabša predstava dveh branilcev, odkar so leta 1970 uvedli statistiko začetne peterke. Na zadnjih dveh tekmah sta od 28 metov zadela le enega.

Boston je bil od leta 2010 še štirikrat v finalu Vzhoda, a jih je dvakrat premagal Cleveland in dvakrat Miami.