Dončić ni imel strelskega večera v Amalie Areni v Tampi, kjer domače tekme v tej sezoni igrajo Raptorsi. Foto: Reuters

Luka Dončić je prispeval 15 točk, 9 podaj in 7 skokov v 35 minutah. Trener Rick Carlisle se je že v uvodni tretjini večkrat jezil na sodnike, 58 sekund pred koncem je prejel dve tehnični napaki in tako ekspresno odšel v garderobo.

Rick Carlisle je izgubil živce že minuto pred koncem prve četrtine. Prejel je dve tehnični napaki in moral je v garderobo. Trenerja je skušal umiriti tudi Kristaps Porzingis. Foto: Reuters

Mavericksi so doživeli tretji zaporedni poraz. Ob odmoru je bil izid izenačen (47:47), nato pa je Toronto stopnjeval ritem. Kyle Lowry je bil najboljši strelec Raptorsov s 23 točkami, Chris Boucher se je izkazal z 21 točkami in 10 skoki, Pascal Siakam je 15 od 19 točk dosegel v drugem polčasu.

Poškodovani Hardaway zgrešil vseh 12 metov
Dorian Finney-Smith, Maxi Kleber, Dwight Powell in Josh Richardson so še vedno odsotni zaradi okužbe z novim koronavirusom ali stika z okuženo osebo.

Vrnil se je Tim Hardaway, a je zgrešil vseh 12 metov, šestkrat je bil nenatančen pri metih za tri točke. Poškodba dimelj ga je zelo ovirala, a je stisnil zobe, čeprav bi bilo bolje, da ne bi igral. Edini razigrani košarkar pri Dallasu je bil Kristaps Porzingis s 23 točkami in 9 skoki.

Dallas nemočen v zadnji četrtini
Izid je bil zadnjič izenačen na 59:59 sredi tretje četrtine, nato pa je Toronto z delnim izidom 16:2 prišel do ključne prednosti.

Zadnjo četrtino so Raptorsi dobili kar s 35:21. Razigrani Siakam je povečal na 108:87 in Carlisle je za tri minute in 20 sekund iz igre vzel Dončića in Porzingisa.

Johnson odlično pokrival Dončića
"Mislim, da je bil kar frustriran. Ko tako 'trgaš' po ligi kot on, potem pa te nekdo tako dobro zaustavi, kot smo ga mi, je gotovo frustrirajoče," je dejal Stanley Johnson, ki je večji del tekme odlično pokrival Ljubljančana.

Dallas je sredi zares napornega ritma, v noči s srede na četrtek gostuje pri Indiani. 3. februarja lani so Mavericksi brez Dončića ugnali Pacerse v Indianapolisu.

Testiranja preložila tekmo v Miamiju za pet ur
Tekma med Miamijem in Detroitom bi se v American Airlines Areni morala začeti že ob 15.00 po lokalnem času (v ponedeljek ob 21.00 po slovenskem času), a je zaradi številnih testiranj na koronavirus prišlo do prestavitve za pet ur.

Dragić prvič v začetni peterki
Trener Miamija Erik Spoelstra je po treh zaporednih porazih uporabil že deveto različno začetno peterko v tej sezoni. Prvič je srečanje začel Dragić, ki ima sicer vlogo šestega igralca ekipe.

Miami, ki je v soboto izgubil proti Detroitu kar s 100:120, je znova zelo slabo začel srečanje. Pistonsi so sredi uvodne četrtine povedli za 19 točk (11:30). V drugi četrtini je Dragić prispeval osem točk in Vročica je ujela priključek do odmora (55:61). Ključna je bila tretja četrtina, ki jo je Miami dobil s 33:19. in prednost ohranil v zadnjih 12 minutah.

Goran Dragić je bil prvič v tej sezoni v začetni peterki. Foto: Reuters

Gogi srečen po "grdi zmagi"
"To je bila res grda zmaga, a seveda smo srečni," je povedal Dragić, ki je dosegel še en mejnik v Ligi NBA ‒ že s prvo podajo večera je dosegel skupno okroglih 4000 podaj. Najboljši strelec Vročice je bil Bam Adebayo z 28 točkami in 11 skoki. Zaradi okužb sta znova manjkala Jimmy Butler in Avery Bradley, poškodovana sta Tyler Herro in Meyers Leonard.

"Na neki način se počutimo, kot da smo danes dosegli dve zmagi, saj vztrajamo kljub zahtevnim razmeram, ne da bi se smilili sami sebi. Ali iskali izgovore. Res bi rad pohvalil fante za vse to," je dejal trener Spoelstra.

Jerami Grant je znova blestel, nasul je 27 točk. Wayne Ellington je zadel sedem trojk. Zanimivo, da sta moštvi zadnjih pet medsebojnih tekem odigrali na Floridi. V Detroitu sta se zadnjič srečali točno pred dvema letoma, v lanski sezoni tekme v Michiganu ni bilo, Pistonsi pa se tudi niso prebili v mehurček v Orlandu.

James Harden in Kevin Durant sta bila soigralca že v Oklahomi. Leta 2012 sta s soigralci izgubila finale Lige NBA proti Miamiju. Zdaj sta znova združila moči in v uvodnih dveh tekmah sta blestela. Foto: Reuters

Durant zagotovil prestižno zmago Netsom
Brooklyn je premagal Milwaukee s 125:123 v pravi poslastici v Barclays Centru. Ekipi, ki imata zares visoke cilje v letošnji sezoni, sta se kar desetkrat izmenjali v vodstvu v zadnji četrtini. Odločilno trojko je zadel Kevin Durant 36 sekund pred koncem. Khris Middleton je zgrešil dve trojki za zmago Bucksov.

James Harden je odigral drugo tekmo za Netse, prispeval je 34 točk in 12 podaj. Durant se je izkazal s 30 točkami in 9 skoki. Ko se vrne še Kyrie Irving, bo imel Brooklyn trojico za velike dosežke. Giannis Antetokounmpo je zbral 34 točk, 12 skokov in 7 podaj, a vse mete v končnici je prepustil Middletonu.

Bojevniki šokirali Lakerse v Staples Centru
Za veliko presenečenje večera je poskrbel Golden State, ki je v Staples Centru šokiral LA Lakerse (113:115). Prvaki so si nabrali 19 točk naskoka v prvem polčasu, nato pa popustili v zadnji četrtini.

Stephen Curry in LeBron James sta stara znanca iz finalnih serij. Tokrat se je v Staples Centru zadnji smejal zvezdnik Golden Stata, ki mora zadeti še 12 trojk, da na večni lestvici ujame legendarnega Reggieja Millerja. Foto: Reuters

Stephen Curry (26 točk, 3/12 za tri) je zadel izjemno trojko prek roke Anthonyja Davisa minuto pred koncem za 110:115. LeBron James je nato zadel dva prosta meta, Dennis Schröder pa le enega. Curry je zgrešil polaganje za zmago in Lakersi so imeli pri zaostanku 113:115 še zadnji napad. Frank Vogel ni vzel minute odmora, a je Alex Caruso hitro zašel v težave in 1,7 sekunde pred koncem je trener Lakersov skušal sestaviti zadnjo akcijo. James je zgrešil trojko z osmih metrov in razočaran odvihral v garderobo.

Lakersi so vse štiri poraze doživeli doma, zdaj pa jih čaka sedem zaporednih tekem v gosteh na Vzhodu.

Tekme 18. januarja:
MIAMI ‒ DETROIT
113:107 (24:36, 33:25, 33:19, 25:27)
Adebayo 28 (9/15 iz igre) in 11 skokov, Dragić 22 (9/15 iz igre, 1/5 za tri, prosti meti 3/4), 3 skoki in 3 podaje v 33 minutah, Robinson (6/9 za tri) in Nunn po 18, Olynyk 9, Achiuwa 8, Iguodala 4, Harkless in Vincent po 3; Grant 27 (10/19 iz igre), Ellington 24 (7/11 za tri), Rose 21 (6/11 za tri), Plumlee 15, Jackson 12, Griffin 5, Wright 2, Doumbouya 1.

TORONTO ‒ DALLAS
116:93 (22:18, 25:29, 34:25, 36:21)
Lowry 23 (9/12 iz igre, 3/5 za ztri), 9 skokov in 7 podaj, Boucher 21 (8/12 iz igre) in 10 skokov, Siakam 19, Powell 17, Anunoby 13 in 11 skokov, Davis, S. Johnson in VanVleet po 6, Watson 3, Thomas 2; Porzingis 23 (8/14 iz igre) in 9 skokov, Burke 17, Dončić 15 (4/11 iz igre, 0/3 za tri, prosti meti 7/8), 9 podaj in 7 skokov v 35 minutah, J. Johnson 15, Brunson 13, Cauley Stein 6, Green 4.

NEW YORK ‒ ORLANDO 91:84
Barrett 22 in 10 skokov, Randle 21 in 17 skokov; Vučević 24 in 14 skokov, Ross 19, Gordon 21, 17 skokov in 9 podaj.

ATLANTA ‒ MINNESOTA 108:97
Hunter 25, Capela 23 (10/16 iz igre) in 15 skokov, Young 20 in 13 podaj; Russell 31 (6/13 za tri), Beasley 15, Edwards 12.

PORTLAND ‒ SAN ANTONIO 104:125
Lillard 35 (10/23 iz igre, prosti meti 12/12), Hood 21, Anhtony 14; Aldridge 22 (10/17 iz igre), Gay (5/8 za tri) in Mills (5/7 za tri) po 21, DeRozan 20 in 11 podaj.

MEMPHIS ‒ PHOENIX 108:104
Clarke in Morant (10 podaj) po 17, Allen 16; Ayton 18 in 16 skokov, Bridges 17, Paul 16 in 7 podaj.

BROOKLYN ‒ MILWAUKEE 125:123
Harden 34 (13/25 iz igre, 3/10 za tri), 12 podaj in 6 skokov, Durant 30 (10/21 iz igre), 9 skokov in 6 podaj, Harris 20 (5/7 za tri), Green 14, Jordan 12 in 12 skokov; G. Antetokounmpo 34 (13/26 iz igre), 12 skokov in 7 podaj, Middleton 25 (10/20 iz igre), Holiday 22, B. Lopez 15.

CHICAGO ‒ HOUSTON 125:120
LaVine 33 (11/16 iz igre), Markkanen 18, Temple in Valentine po 13; Oladipo 32 (13/23 iz igre) in 9 podaj, Wood 30 in 9 skokov, Gordon 21.

LA LAKERS ‒ GOLDEN STATE 113:115
Schröder 25 (8/15 iz igre), James 19 (6/16 iz igre), Harrell in Davis (17 skokov) po 17; Curry 26 (8/22 iz igre, 3/12 za tri), Oubre 23, Paschall 19, Wiggins 18.