Phoenix niza zmage kot za stavo, a se je tokrat pri San Antoniu kar namučil, ključen je bil izredno natančen met iz igre. S srede na četrtek Sunsi igrajo pri Clevelandu, deseti ekipi Vzhoda. Foto: AP
Sorodna novica Dončić obnovil poškodbo čisto ob koncu treninga za drugo tekmo s Clippersi

Devin Booker je prispeval 23 točk, Deandre Ayton 21 in še 14 skokov, rezervist Cameron Payne je dodal 20 točk, ob tem so še trije igralci prispevali vsaj 10 točk. Ekipna moč in raznovrstnost sta glavni adut Phoenixa, ki je tekmo v San Antoniu sklenil s 25 podajami in iz igre metal neverjetno natančno – več kot polovično uspešno (45/87).

A San Antonio se je dobro upiral in se kljub zaostanku za 15 točk pred zadnjo tretjino s serijo 20:10 vrnil v igro. Sledil je odgovor Sonc z nizom 10:0, a so se Spursi še enkrat vrnili po zaslugi košev za delni izid 10:2. Na koncu je Ostrogam zmanjkalo časa in so doživele peti zaporedni poraz in osmega na zadnjih 10 tekmah. San Antonio z izkupičkom 4-12 doživlja drugi najslabši start sezone v zgodovini kluba.

Na drugi strani je Phoenix s 14-3 kot daleč najbolj vroča ekipa Nacionalne košarkarske lige samo še eno zmago oddaljen od izenačenja z Golden Statom (15-2).

Jackson odločil s trojko 5,7 s pred koncem

Grizliji so se z dramatično zmago vsaj malce oddolžili Jazzu, saj je v 1. krogu spomladanske končnice Utah z gladkih 4:1 izločil Memphis. Foto: AP

Omenjeni dvojec je povišal prednost pred tretjeuvrščenim Utahom, ki je na domačem parketu v zadnjih minutah izpustil zmago iz rok proti Memphisu. Grizliji so dosegli zadnjih sedem točk na tekmi, ujeli priključek, nato pa je Jaren Jackson jr. zadel odločilno trojko vsega 5,7 sekunde pred koncem.

Memphis je tako slavil za točko s 119:118, Jackson pa je bil s skupno 26 točkami, uspešnim skokom za zaključno akcijo in omenjeno zmagovito trojko veliki junak tekme. Pri gostih je 32 točk zadel Ja Morant, Desmond Bane pa jih je dodal 28, kar je njegov osebni rekord. Pri poraženem Jazzu je Donovan Mitchell zgrešil met za zmago ob pisku sirene.

Petnajsti zaporedni poraz Raket

Na drugi – porazni – strani je Houston, ki je doživel že petnajsti (!) zaporedni poraz. Proti Bostonu, ki leti na krilih Jaysona Tatuma (30 točk), so bile Rakete pričakovane nemočne in klonile z 90:108, pri čemer so Kelti v zadnji četrtini namenili počitek vsem nosilcem igre.

Soigralci, sodniki in Lakersi so komaj ustavili besnega in okrvavljenega Isaiaha Stewarta, ki se je na videz že umiril, nato pa še enkrat silovito zapodil proti LeBronu Jamesu, ki je bil kaznovan zaradi "nepremišljenega udarca" s komolcem. Foto: AP

Prva kazen tekme v karieri LeBrona Jamesa

Deset ponedeljkovih tekem – igrala ni nobena ekipa izmed treh Slovencev v Ligi NBA – je delno zasenčila odločitev vodstva tekmovanja glede incidenta na tekmi Detroit – LA Lakers. LeBron James je v Detroitu s komolcem v obraz zadel Isaiaha Stewarta, ki je popolnoma izgubil živce devet minut pred koncem tretje četrtine. Superzvezdnik Jezernikov James je dobil eno tekmo prepovedi igranja, Stewart pa dve. Posledično bodo Lakersi v noči na sredo pri New Yorku v slovitem Madison Square Gardnu zaigrali brez svojega prvega igralca.

Gre za sploh prvo kazen tekme v 19-letni karieri LeBrona Jamesa, ki je osvojil štiri naslove prvaka s tremi različnimi ekipami. Vodstvo je ostro kaznovalo oba vpletena verjetno tudi, ker se Lakersi in Pistonsi drugič v sezoni soočijo že to nedeljo.