Jordan Clarkson je kljub uradni vlogi rezervista ključni napadalec Utaha, tokrat je v 25 minutah igre prispeval 30 točk. Foto: AP

Pri Utahu je bil najboljši strelec Jordan Clarkson s 30 točkami, Hrvat Bojan Bogdanović jih je dosegel 24. Pri zmagi Atlante nad Phoenixom je kar sedem igralcev v ekipi zmagovalcev doseglo dvomestno število točk, med njimi Trae Young 16, domače moštvo pa je vodilo celo srečanje. Tudi 30 točk Devina Bookerja ni bilo dovolj za Phoenix.

Na preostalih tekmah je odmevala prepričljiva zmaga Bostona nad Orlandom s 132:96. Prva strelca Bostona sta bila Kemba Walker z 32 in Jaysom Tatum s 27 točkami. Kelti so s tem prehiteli Miami in ta je zdrsnil iz vodilne šesterice Vzhoda, ki se bo neposredno uvrstila v končnico.

New York je prišel v Denver kot najbolj razigrana ekipa lige, a doživel hladen tuš že v 1. četrtini, ko nikakor niso zmogli ustaviti Nikole Jokića. Foto: AP

Jokić razbil New York že v uvodni četrtini
Denver je na domačem parketu s 113:97 premagal najbolj vročo ekipe Lige NBA New York Knicks. Izkazal se je glavni kandidat za najkoristnejšega igralca rednega dela lige Nikola Jokić, ki je dosegel 32 točk, od tega 24 v prvi četrtini.

Denver je z razpoloženim Jokićem prišel do velikega vodstva v prvi četrtini. Po devetih minutah igre je bilo že 26:6 za domače košarkarje, New York pa se po začetnem šoku ni pobral in je bil tako šele drugič poražen na zadnjih 14 tekmah. Srbski center je na koncu odigral le 29 minut, saj mu je trener zaradi velike prednosti namenil več časa za počitek.

Slovenec Vlatko Čančar je prispeval dve točki in tri skoke v petih minutah igre za zmago Nuggetsov, ki trdno držijo tretje mesto na Zahodu.

KOŠARKA - LIGA NBA

TEKME 5. MAJA

ORLANDO - BOSTON 96:132
Wagner in Bacon po 20, Bamba 19 in 15 skokov, Hampton 18; Walker 32 (iz igre 11/18), Tatum 27 in 7 skokov, Fournier 18, Pritchard 14.

CLEVELAND - PORTLAND 105:141
Love 18, Wade 16, Sexton 15, Osman 14, Allen 9 in 13 skoko; Lillard 32 (iz igre 10/17) in 9 podaj, Kanter 18 in 13 skokov, Nurkić 15 in 11 skokov, Simons in McCollum po 10.

ATLANTA - PHOENIX 135:103
Capela 18 in 10 skokov, Young (12 podaj), Bogdanović, Gallinari in Williams po 16, Okongwu 14; Booker 30 (iz igre 11/20), Bridges 18.

INDIANA - SACRAMENTO 93:104
Sabonis 17 in 13 skokov, LeVert 14, McDermott, McConnell in Martin po 11; Beagley 31 (iz igre 13/22) in 12 skokov, Wright 23, Hield 16, Holmes 12.

HOUSTON - PHILADELPHIA 115:135
Olynyk 27 in 11 skokov, Martin 23 in 10 skokov, Lamb 22, Brooks 20, Porter 16; Embiid 34 (iz igre 10/17) in 12 skokov, Milton 19, Harris 15, Maxey 12.

MILWAUKEE - WASHINGTON 135:134
Holiday 29, Antentokounmpo 23, 9 skokov in 8 podaj, DiVincenzo 19, Connaughton 16, Forbes 14; Beal 42 (iz igre 14/24), Westbrook 29, 17 podaj in 12 skokov, Bertans 13, Gafford 12.

MINNESOTA - MEMPHIS 135:139
Edwards 42 (iz igre 17/22), 7 podaj in 6 skokov, Russell (14 podaj) in Towns po 22, Reid 14; Morant 37 (iz igre 14/25) in 10 skokov, Bane 22, Anderson 20, Brooks 16, Clarke 12, Tilman 11.

UTAH - SAN ANTONIO 126:94
Clarkson 30 (iz igre 12/16), Bogdanović 24, Ingles 14 in 7 podaj, Niang 11, Gobert 10 in 8 skokov; Šamanić 15, Eubanks in Vassell po 14.

DENVER - NEW YORK 113:97
Jokić 32 (iz igre 10/16) in 12 skokov, Rivers 25, Porter 17, Campazzo 16 ... Čančar 2 (iz igre 1/4), 3 skoki v 5 minutah; Quickley 18, Rose, Barrett, Bullock in Randle po 14.