Grimasa Joela Embiida pove veliko o nemoči ob Marcu Gasolu. Foto: Reuters

Embiid je zgrešil vseh 11 metov iz igre (trojke 0:4) in prav tako s črte prostih metov (0:3). "Bili so povsod. So izjemno visoki in dobro so popolnili raketo," je obrambo Raptorsov hvalil Embiid, ki v povprečju dosega skoraj 23 točk na srečanje. "Utrujenost? Nisem bil videti utrujeno, nisem bil utrujen," je bil odločen Embiid, ki je igral četrto tekmo v šestih dneh. "Tega si ne smem več privoščiti. Nikoli si nisem mislil, da bom tukaj z vami govoril o nič točkah v Ligi NBA, toda je, kar je. Včasih si vroč, včasih si hladen," je še dodal Embiid.

Gasol je dosegel le tri točke, toda v obrambi je bil prava zver. "Vsa čast Marcu Gasolu, nekdanjemu obrambnemu igralcu leta. To je bil dolg večer za Joa," je glavnemu akterju Embiidove ničle laskal trener Philadelphie Brett Brown.

Pri branilcih naslova sta v napadu prednjačila Pascal Siakam s 25 točkami in Fred VanVleet s 24.

Devet podaj Dragića ob novi zmagi Miamija
Kot v pravljici sezona poteka za Miami, ki je po gladki zmagi nad Charlottom (117:100) izkupiček popravil na 12:4. Goran Dragić je s klopi prispeval šest točk (met 2/8; za tri 0/3), devet podaj in tri skoke. Vročica je dobila vse četrtine. Po 21 točk sta dosegla Jimmy Butler in Bam Adebayo, ki je pobral še 13 skokov.

James blestel v San Antoniu
Zmagoviti pohod nadaljujejo Los Angeles Lakersi (15:2), ki so s 114:104 slavili v San Antoniu. Junak je bil LeBron James, ki je 33 točkam dodal še 13 podaj. Iz igre je metal 13/24. "LeBron nas je popeljal do zmage, zadeval je met za metom," je povedal njegov soigralec Anthony Davis. San Antonio, pri katerem je bil najučinkovitejši LeMarcus Aldridge s 30 točkami, je izgubil enajstič na 13 tekmah.

50 točk Antetokunmpa
Velik večer je imel tudi Giannis Antetokunmpo, ki je v zmagi Milwaukeeja nad Utahom (122:118) vknjižil 50 točk (met 17/31), 14 skokov in šest podaj. Pri Utahu je največ točk (24) prispeval Bojan Bogdanović.

Anthony prvi strelec Portlanda
Carmelo Anthony je bil že na četrti tekmi v dresu Portlanda prvi strelec Trail Blazersov, ki so s 117:94 slavili v Chicagu. Dosegel je 25 točk ob metu 10/20. Za tri je metal 4/7. "To je dokaz mojega dela. Počutim se izjemno tako fizično kot psihično," je povedal Anthony, ki je na nov klub čakal skoraj eno leto. Portland je prekinil niz štirih zaporednih porazov.

MIAMI - CHARLOTTE 117:100
Adebayo 21 točk in 13 skokov, Butler 21, Nunn 19 ... Dragić 6 točk (iz igre 2/8, od tega trojke 0/3, prosti meti 2/4), 9 podaj in 3 skoki v 28 minutah; Rozier 19, Graham 16, Monk 13.

CLEVELAND - BROOKLYN 106:108
Clarkson 23, Nance 20; Dinwiddie 23 in 9 podaj, Allen 22 točk in 21 skokov.

DETROIT - ORLANDO 103:88
Lennard 20, Griffin 17, Drummond 7 točk in 18 skokov; Ross 19, Fournier 17.

INDIANA - MEMPHIS 126:114