Najboljša strelca Dončić in Booker sta se pozdravila po koncu. Morda se nista videla zadnjič v tej sezoni. V končnici se bo Dallas želel izogniti Phoenixu. Foto: Reuters

Mavericksi so vodili večino srečanja v American Airlines Areni. Še sedem minut pred koncem so imeli osem točk naskoka (95:87). Obramba Sunsov je bila granitna v odločilnih minutah in z delnim izidom 22:6 so lanski finalisti končali tekmo. Sunsi so dobili vseh pet tekem na gostujoči turneji in se utrdili v vodstvu s 35 zmagami in le devetimi porazi.

Dončić je ob koncu tretje četrtine padel pod košem in čutil je bolečine v vratu. Po sijajni predstavi v sredo proti Torontu, ko je postavil rekord sezone z 41 točkami, je bil znova na parketu kar 38 minut. Poleg 28 točk (9/23 iz igre, 2/9 za tri) je zbral še 8 skokov in 8 podaj, a je tudi izgubil osem žog. Jalen Brunson je prispeval 19 točk, Kristaps Porzingis pa 18 in 11 skokov.

Košarkarska virtuoza Dončić in Chris Paul sta bila v središču pozornosti v American Airlines Centru. Pomerila sta se prvič v tej sezoni, saj je na obeh novembrskih tekmah v Arizoni Dončić manjkal zaradi poškodobe gležnja. Foto: Reuters

Dallas je dobil skok s 50:40 in veliko točk je dosegel iz drugih akcij po dobljenem skoku v napadu. V zadnjih minutah so gostje zaprli raketo, Mavericksom pa je tudi poznala utrujenost po naporni tekmi pred 24 urami s Torontom.

Dončić prehitel sireno ob koncu prvega polčasa
Prvo četrtino so Mavericksi dobili s 26:22. Na začetku druge četrtine so Sunsi povedli, a nato kar štiri minute in pol niso dosegli niti točke. Dallas si je z delnim izidom 14:0 priigral najvišjo prednost v prvem delu (42:32). Dončić je spektakularno zaključil prvi polčas. Najprej je zadel s treh metrov 2,6 sekunde pred koncem. Jae Crowder je preveč ležerno vrgel žogo nazaj v igro, Dončić jo je prestregel in zadel trojko z osmih metrov z desne strani. Navijači so ponoreli od navdušenja.

Dallas 40 minut nadzoroval potek tekme
Sredi druge četrtine so Sunsi z delnim izidom 9:0 povedli (68:70). Dallas je takoj pripravil odgovor, Brunson je povišal na 82:74 po 36 minutah.

Tim Hardaway in Reggie Bullock ta bila sredi zadnje četrtine natančna izza črte in sedem minut pred koncem so imeli Mavericksi osem točk naskoka (95:87). Sunsi so na krilih Booker nanizali devet točk zapored in obetala se je napeta končnica (95:96).

Jae Crowder in Devin Booker se veselita pete zaporedne zmage Sunsov. Foto: Reuters

Veteran Paul s trojko potrdil zmago Sunsov
Dončić je z lebdečim polaganjem izenačil na 99:99 tri minute pred koncem. V napadu so prevečkrat stavili na Hardaway, ki je zgrešil dve trojki, Bismack Biyombo pa je z zabijanjem poskrbel za prednost Sunsov (99:104). 48 sekund pred koncem je Dorian Finney Smith prodrl pod koš, sodniki so najprej zapiskali osebno napako gostov, a se je trener Monty Williams pritožil. Ogled posnetka je pokazal, da je osebno napako v napadu storil Finney Smith. Žogo so dobili Sunsi in veteran Paul (10 od 20 točk je dosegel v zadnji četrtini) je s trojko z leve strani 26 sekund pred koncem potrdil zmago.

Dončić ni iskal opravičila
"Bolečine v vratu niso opravičilo. V zadnji četrtini res nisem imel več prave energije. Phoenix ima največ zmag v ligi, do konca tekme smo bili v igri za zmago," je povedal Dončić.

"Paul ima odličen občutek za ritem tekme. V zadnji četrtini se je znova izkazal," je dodal trener Dallasa Jason Kidd, ki je z mislimi že pri nedeljski domači tekmi proti Memphisu.

Monty Williams navdušen po veliki zmagi
"Dallas je v zadnjih tednih blestel, dobil je številne tekme. Zmaga na njihovem parketu je zares velika," je bil zadovoljen trener Sunsov Williams. Phoenix je v izjemni formi, čeprav ima kar nekaj poškodovanih igralcev. Center DeAndre Ayton je manjkal zaradi zvina desnega gležnja, Frank Kaminsky ima poškodovano desno koleno, Dario Šarić pa je zaradi strgane križne vezi v desnem kolenu že končal sezono.

Zmaga Pelikanov v Madison Square Gardnu
New York, ki je prejšnji teden gladko odpravil Dallas, je izgubil proti New Orlenasu z 91:102. Pelikani so si odločilno prednost priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili kar s 35:15. To je bil tretji zaporedni poraz Knicksov, ki so padli na 11. mesto na Vzhodu in čaka jih trnova pot v boju za končnico v drugem delu sezone.

Jonas Valančiunas je prispeval 18 točk in 10 skokov za New Orleans, ki je v zadnji četrtini igral brez Brandona Ingrama. Zvezdnik Pelikanov si je ob koncu tretje četrtine zvil desni gleženj.

Chris Duarte je nasul Bojevnikom 27 točk. Foto: Reuters

Indiana šokirala Bojevnike
Presenečenje četrtkovega večera se je zgodilo v Chase Centru v San Franciscu. Golden State je izgubil proti Indiani s 117:121 po podaljšku. Bojevniki so zgrešili kar 33 trojk (9/42).

Justin Holiday je s trojko šest sekund pred koncem rednega dela izsilil podaljšek (110:110). Gostitelji so imeli zadnji napad, vendar je Juan Toscano-Anderson zgrešil polaganje, Pacersi so ga zelo dobro pokrili na desni strani.

Duarte in Sykes blestela v podaljšku
Andrew Wiggins je bil natančen izza črte za 115:110, nato pa si je Indiana z delnim izidom 10:0 zagotovila odločilno prednost. Dvakrat je zadel Chris Duarte (27 točk, 10/16 iz igre). Nepričakovani junak v podaljšku je bil Keifer Sykes, ki je zadel trojko iz devetih metrov, nato pa je še uspešno zaključil met iz bližine minuto pred koncem (115:120).

Wiggins je znižal na 117:120, nato pa so Toscano Anderson, Jordan Poole dvakrat in še Curry (39 točk, 6/16 za tri) zgrešili mete za tri točke. Trener Indiane Rick Carlsile je vzel minuto odmora in zahteval ogled posnetka. Opazil je, da je Klay Thompson potisnil žogo v avt tri sekund pred koncem podaljška. Sodniki so spremenili odločitev in Jeremy Lamb je s prostim metopm potrdil presenetljivo zmago Pacersov, ki so v sredo odpravili tudi LA Lakerse v Crypto.cpom Areni.

Dončić: Nismo igrali tako, kot znamo

James vodi v glasovanju za All Star, Dončić tretji med branilci Zahoda
Zvezdnik LA Lakersov LeBron James še naprej vodi v glasovanju navijačev za igralce, ki bodo nastopili na tekmi zvezd 20. februarja v Clevelandu. Dončić je osmi v zahodni konferenci in tretji med branilci Zahoda.

James je zbral 6.827.449 glasov, najbližje mu je Stephen Curry s 6.019.418. Pred Dončićem, ki je skupno na 15. mestu po številu glasov, so na Zahodu še Nikola Jokić (Denver) s 4.132.522, Andrew Wiggins (Golden State) z 2.644.571, Ja Morant (Memphis) z 2.623.359, Paul George (LA Clippers) z 2.312.248 in Anthony Davis (LA Lakers) z 2.071.920 glasovi.

V Vzhodni konferenci so na vrhu Kevin Durant (Brooklyn) s 5.496.513 glasovi, Giannis Antetokounmpo (Milwaukee) s 5.124.925 in DeMar DeRozan (Chicago) s 4.121.034 glasovi.

Konec glasovanja bo 23. januarja ob 6.00 po slovenskem času, začetni peterki pa bodo objavili pet dni zatem.

Tekme 20. januarja:
DALLAS – PHOENIX
101:109 (26:22, 27:23, 29:29, 19:35)
Dončić 28 (9/23 iz igre, 2/9 za tri, prosti meti 8/11), 8 skokov in 8 podaj v 38 minutah, Brunson 19 (8/13 iz igre), Porzingis 18 (7/15 iz igre) in 11 skokov, Hardaway 11 (3/7 za tri), Kleber 9, Powell 6, Finney Smith 5, Bullock 3, Green 2; Booker 28 (11/25 iz igre, 1/8 za tri), Paul 20 (8/14 iz igre) in 11 podaj, Crowder 13, Bridges in Payne po 12, Biyombo 9, McGee 8, Johnson 7.

NEW YORK – NEW ORLEANS 91:102
Robinson (15 skokov) in Barrett po 17, Quickely 14; Valančiunas 18 (8/11 iz igre) in 10 skokov, Hart 17, Graham in Ingram po 15.

GOLDEN STATE – INDIANA 117:121
Curry 39 (12/27 iz igre, 6/16 za tri, prosti meti 9/9) in 8 podaj, Looney 13 in 15 skokov, Thomspon 12 (6/17 iz igre, 0/7 za tri), Wiggins 11; Duarte 27 (10/16 iz igre, 2/3 za tri), Holiday 16 (4/9 za tri), Jackson 15, Lamb 14, Bitadze 13 in 9 skokov, Craig 12, Sykes 10.