Lonnie Walker je začel sezono v prvi peterki Lakersov, a je izgubil mesto v začetni postavi, nato pa skorajda izpadel iz redne igralske rotacije. V prvem krogu končnice je proti Memphisu odigral po nekaj minut na štirih od šestih tekem, proti Golden State pa je dobil priložnost šele na zadnjih dveh tekmah. Foto: AP

Lonnie Walker na prvi tekmi konferenčnega polfinala med Jezerniki in Bojevniki sploh ni zaigral, tokrat pa je bil jeziček na tehtnici. Prvaki so tik pred izpadom, potem ko se jim je že nasmihalo izenačenje na 2:2 v zmagah.

Golden State je imel sredi tretje četrtine 12 točk naskoka (65:77). Stephen Curry je dosegel
tretji trojni dvojček v končnici in 13. v karieri, a na koncu je postal osmoljenec tekme v Crypto.com Areni. Prvi zvezdnik Warriorsov je zgrešil zadnja dva meta in še izgubil žogo 1,4 sekunde pred koncem.

Prvi strelec Lakersov je bil tudi tokrat LeBron James s 27 točkami. Anthony Davis je k zmagi za sedme nosilce končnice dodal 23 točk in 15 skokov. "Rekel sem mu, naj bo pripravljen, ko ga bomo potrebovali. Ne bi zmagali brez Lonnieja Walkerja, to je gotovo," je James pritrdil, da brez rezervista ne bi bilo zmagovitega preobrata v zadnji četrtini, ki so jo Lakersi dobili s 27:17.

Bojevniki, ki se za peto tekmo vračajo domov, v San Francisco, so pred težko nalogo. Šele drugič v zgodovini kluba lovijo zaostanek z 1:3, a leta 2016 so v konferenčnem finalu Zahoda na koncu ugnali Oklahomo City.

Miami Heat, ki ga vodi sijajni Jimmy Butler, je postal šele četrti 8. nosilec končnice, ki je zbral sedem zmag. V formatu, ki v Ligi NBA velja zadnjih 40 let, je bil doslej samo en 8. nosilec uspešnejši: NY Knicks so leta 1999 z 12 zmagami prišli vse do velikega finala. Foto: AP

Osmi nosilec pred konferenčnim finalom

Le korak od konferenčnega finala je na Vzhodu oddaljen osmi nosilec Miami, ki je na četrti tekmi proti New Yorku zmagal s 109:101. Prvi strelec tekme je bil z 32 točkami Jalen Brunson, ki pa vseeno ni mogel preprečiti poraza Kratkohlačnikov. Pri Vročici sta Jimmy Butler in Bam Adebayo dosegla 27 oziroma 23 točk, Max Strus jih je zbral 16, Kyle Lowry 15, Caleb Martin pa deset.

"Brez tega boja, v katerem smo morali najti različne rešitve za zmago z različnimi fanti, ki so se pripravili za takšne trenutke, nas danes ne bi bilo več v igri. Ni lahke tekme v rednem delu in ni lahke tekme v končnici. Če se s tem sprijazniš, si brez dvoma kolektivno močnejši," je poudaril trener Miamija Erik Spoelstra. Ob tem je dodal: "A zavedamo se, da nas v New Yorku čaka nova naloga."

Peta tekma bo v četrtek zvečer v New Yorku.

Jokiću denarna kazen, ne pa tudi suspenz

Nikola Jokić jo je po incidentu z lastnikom Phoenixa Matom Ishbio odnesel brez suspenza. Vodstvo Lige NBA je prvega zvezdnika Denverja oglobilo z 22.700 evri kazni.

Jokić se je sprl z Ishbio zaradi žoge pred polčasom na četrti tekmi polfinala zahodne konference med Denverjem in Phoenixom. Ameriški mediji so za incident okrivili Ishbio, ki je vzel žogo v roke in je ni želel izročiti Jokiću, Srb pa mu jo je nato iztrgal iz rok, za kar si je že na tekmi prislužil tehnično napako. Sonca so tekmo na koncu dobila s 129:124 in polfinale v boju na štiri zmage izenačils na 2:2.