Joel Embiid je ob koncu uvodne četrtine odšepal v slačilnico in se ni več vrnil ter je močno vprašljiv za peto tekmo serije Philadelphia ‒ Washington. Foto: AP

Prvi zvezdnik 76ersov Joel Embiid je obležal na parketu v 11. minuti dvoboja pri Wizardsih. Kamerunec je v skoku pod obročem v zraku trčil z nasprotnim centrom Robinom Lopezom in z višine grdo padel in odšepal v garderobo. Trener Philadelphie Doc Rivers je potrdil, da čakajo Embiida v torek zjutraj podrobnejši pregledi z magnetno resonanco, je pa izrazil dvom, da bo ključni igralec njegove ekipe pripravljen za sredno peto tekmo serije.

S prekrški omejili učinek Simmonsa
Washington se je sicer s 122:114 ognil gladkemu izpadu iz končnice in je znižal izid serije proti favorizirani Philadelphii na 1:3. Bradley Beal je za zmagovalce prispeval 27 točk, Russell Westbrook pa je z 19 točkami, kar 21 skoki in 14 podajami prišel do 12. trojnega dvojčka kariere v končnicah. Za Čarovnike je bila ključna strategija osebnih napak nad Benom Simmonsom.

V 1. krogu končnice le ena metla
"Očitno, da potrebujemo Joela za zmago. On je pomemben del naše ekipe,"
je pokomentiral Simmons. "Ni konec sveta," je vseeno stvaren Tobias Harris, ki je bil z 21 točkami in 13 skoki najboljši posameznik 76sersov. Wizardsi pa so opravili osnovno nalogo ‒ izognili so se tako imenovani metli oziroma izpadu z 0:4 v zmagah, ki je v letošnji končnici doletel le Miami Gorana Dragića v dvoboju z Milwaukeejem.

Utah želi doma dokončati delo
Memphisu je uspelo presenetiti Utah le na prvi tekmi, od vrnitve prvega strelca pa ima Jazz tudi ključno orožje v napadu. Tokrat je Donovan Mitchell prispeval 30 točk za zmago v gosteh s 120:113, s čimer je Utah povedel s 3:1 in za napredovanje potrebuje samo še eno zmago. Peta tekma serije se v sredo igra v Salt Lake Cityju.

"Na domačem parketu moramo dokončati posel," je bil jasen prvi strelec Jazza Mitchell. Najboljša ekipa rednega dela Lige NBA je do večje prednosti prišla v 3. četrtini, v kateri je zvezdniški center ‒ sicer obrambni specialist ‒ Rudy Gobert blestel tudi v napadu in dosegel 13 od svojih skupno 17 točk.

Grizliji pošteno zagrozili
Zadnjo četrtino je Memphis odprl s serijo 12:2, saj je Utah zgrešil kar prvih 9 metov iz igre. A v običajni kolektivni predstavi Utaha ni izostal prispevek ostalih jazzerjev: uradno letošnji najboljši šesti igralec NBA-ja Jordan Clarkson je zbral 24 točk, v ključnih trenutkih je imel mirno roko Mike Conley, na koncu je s črte prostih metov zadeval tudi Mitchell (prosti meti 12/13).

"Ne moreš biti frustriran, če si v boju z najboljšo ekipo v Ligi NBA naredil prav vse in prikazal izjemen boj. Preprosto imajo odgovor na vse," je bil trener Memphisa Taylor Jenkins kljub porazu zadovoljen z igro Grizlijev, ki pa jih čaka zahtevna naloga, če se želijo domov vrniti vsaj še za eno tekmo končnice.

KOŠARKA ‒ LIGA NBA

KONČNICA, 1. krog

Vzhod

Po incidentu s pokovko se je Russell Westbrook oddolžil prenapetim navijačem Philadelphie s predstavo na četrti tekmi serije: 21 skokov, 19 točk in 14 podaj za prvo zmago Washingtona. Foto: AP

WASHINGTON (8) ‒ PHILADELPHIA (1) 1:3
122:114 (28:31, 32:30, 32:19, 30:34)
Beal 27 (9/23 iz igre), Hačimura 20 (8/12 iz igre) in 13 skokov, Westbrook 19 (3/19 iz igre, prosti meti 13/16), 21 skokov in 14 podaj, R. Lopez 16, Bertans 15 (3/6 za tri), Gafford 12 (4/4 iz igre), Neto 11, Smith 2; Harris 21 (8/24 iz igre) in 13 skokov, Maxey 15, Hill 14 (3/5 za tri), Simmons 13 in 12 skokov, Green 11, Se. Curry 10, Embiid in Thybulle po 8, Korkmaz 7, Milton 6, Howard 1.

Zahod

Donovan Mitchell je zagotovilo za točke Utaha - na tekmah končnice v karieri povprečno prispeva 27,4 točke na tekmo. Foto: AP

MEMPHIS (8) ‒ UTAH (1) 1:3
113:120 (31:34, 23:25, 33:41, 26:20)
Morant 23 (8/21 iz igre, 1/7 za tri) in 12 podaj, Jackson (9/18 iz igre) in Brooks (7/15 iz igre) po 21, Melton 15 (3/6 za tri), Valančiunas 14 in 12 skokov, Allen 8, Bane 7 (3/3 iz igre), Anderson 4; Mitchell 30 (8/22 iz igre), Clarkson 24 (4/9 za tri), Gobert 17, Bogdanović 13 (3/5 za tri), Conley 11, O'Neale 9, Favors 8, Niang 6, Ingles 2.