Washington bo igral v končnici prvič po letu 2018. Foto: Reuters

Režiserja zmage Washingtona sta bila, kot vso sezono, Russell Westbrook in Bradley Beal. Prvi je prispeval 18 točk, 15 podaj in 8 skokov, drugi pa 25 točk v 28 minutah. Dvomestni pri številu točk so bili še štirje igralci Wizardsov, ki so vodili tudi za 38 točk.

Izenačeno je bilo vse do sredine druge četrtine, ko je Washington pobegnil z delnim izidom 16:0. Štiri minute pred koncem tretje četrtine je bilo po trojki Beala 98:68. Beal je presedel vso zadnjo četrtino, Westbrook zadnjih osem minut.

Washington je imel še 6. aprila razmerje zmag in porazov 17:32, preden je sezono končal z izkupičkom 17:6.

Pri Indiani, ki je ostala brez končnice prvič v šestih sezonah, je bil s 25 točkami najučinkovitejši Malcolm Brogdon, Domantas Sabonis je vknjižil nov trojni dvojček z 19 točkami, 11 skoki in 10 podajami.