Victor Oladipo je k z zmagi Indiane nad Clevelandom prispeval 28 točk, 13 skokov in 10 podaj. Foto: EPA
Donovan Mitchell (levo) je bil z 38 točkami (iz igre 14/26) prvi strelec Utaha, medtem ko je Russell Westbrook (desno) resda dosegel 46 točk, a za to porabil kar 43 žog. Foto: Reuters

Oladipo, ki je na prejšnjih treh tekmah zadel le 12 od 50 metov iz igre, je bil tokrat zelo natančen (11/19) in je med drugim dosegel šest trojk (iz osmih poskusov). Domantas Sabonis je pomagal z 19 točkami (iz igre 9/11). Izid v zmagah je izenačen na 3:3, odločilna sedma tekma bo v nedeljo v Clevelandu.

James v zadnji četrtini počival
Indiana je povsem prevladovala, dobila vse četrtine, tretjo kar s 35:20. Po trojki Bojana Bogdanovića (gostitelji so od 30 zadeli kar polovico metov za tri točke) je devet minut pred koncem povedla s 101:71, najvišja prednost pa je znašala 36 točk. Zvezdnik Clevelanda LeBron James je dosegel 22 točk, pri čemer ni igral v zadnji četrtini.

Toronto končal posel
Zmagovalec dvoboja bo v 2. krogu končnice igral proti Torontu, ki je zmagal v Washingtonu (92:102) in serijo dobil s 4:2 v zmagah. Toronto je prvič povedel sredi tretje četrtine, ko je po podaji Lowryja zabil DeMar DeRozan. Ključna je bila zadnja četrtina, ki so jo gostje dobili s 14:29. Kyle Lowry je bil s 24 točkami najboljši strelec Toronta, Jonasu Valančiunasu pa je uspel dvojni dvojček (14 točk in 12 skokov).

Oklahoma smešna v zadnji minuti
V Zahodni konferenci je Utah izločil Oklahomo, potem ko je šesto tekmo dobil s 96:91. Sredi predzadnje minute je Russell Westbrook zadel trojko za znižanje zaostanka na 92:91. Utah (Derrick Favors) je dosegel naslednji koš, nato pa je sledila mala farsa, saj Oklahoma po nizu uspešnih skokov v napadu ni in ni znala zadeti trojke za izenačenje. Šest sekund pred koncem je zmago Utaha z uspešnima prostima metoma potrdil prvi strelec gostiteljev (38 točk) Donovan Mitchell.

Poškodba Rickyja Rubia
Westbrook je dosegel 46 točk in 10 skokov, toda kar 43-krat je vrgel na koš in imel v zadnji četrtini nekaj povsem zgrešenih poskusov. Uspeh Utaha, kjer je v vlogi pomočnika trenerja Igor Kokoškov, je zasenčila le poškodba stegenske mišice Rickyja Rubia sredi prve četrtine, zaradi česar španski branilec ni več stopil na parket. Rubio je imel v letošnji končnici odlično povprečje: 16,8 točke, 8,6 skoka in 7,8 podaje.