Trae Young je s povprečno 29,2 točke tretji strelec lige, s povprečno 9,0 podaje pa drugi podajalec v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Na dvoboju Hawks ‒ 76ersi so se soočili trije udeleženci All Star tekme: Young, Ben Simmons in Joel Embiid. "Mislim, da sem se skušal malce dokazati," je priznal Trae Young, ki je blestel v polnem sijaju in končal večer z 39 točkami in osebnim rekordom 18 podaj. Predvsem pa je tokratna izjemna Youngova statistika tudi prinesla zmago.

"Preveč smo se osredotočili na to, kaj počne Trae Young," je bil njegov nasprotnik Ben Simmons odkrit, da kljub povečanim naporom 76ersi niso mogli ustaviti Younga.

Nuggetsi z zmago prehiteli Jazz
Denver je v derbiju Zahoda proti Utahu s 106:100 vknjižil 33. zmago v sezoni, s čimer so si Nuggetsi in Jazz izmenjali 3. in 4. mesto konference. Utah je obračun bolje začel in na krilih Jordana Clarksona (37 točk) in Rudyja Goberta (21 točk, 11 skokov) dobil prvi polčas z 48:43.

Domačini so se ob koncu tretje četrtine prebudili in po dveh zaporednih trojkah povedli za šest točk. V zadnji dve minuti obračuna je Utah prišel s tremi točkami zaostanka, nato pa je vajeti v svoje roke prevzel srbski center Nikola Jokić, ki je dosegel šest zaporednih točk za svoje moštvo za pomembno zmago v boju za vrh Zahodne konference. Jokić je dvoboj končal z 28 točkami in 10 podajami v 35 minutah. Za domače moštvo Vlatko Čančar ni zaigral.

Sacramento boljši od Clippersov
Petnajsti poraz v sezoni si je v Staples Centru privoščilo moštvo Los Angeles Clippers. S 103:124 so izgubili proti Sacramento Kingsom. Zaigrali so brez Kawhija Leonarda, ki je tik pred tekmo občutil bolečine v spodnjem delu križa, vrnil pa se je Paul George, ki ni igral na zadnjih devetih tekmah. Tokrat je v 19 minutah dosegel osem točk. Ob zmagi Sacramenta je bil najučinkovitejši De'Aaron Fox s 34.

Prvaki kar nizajo zmage
Na Vzhodu še naprej blestijo lanski prvaki iz Toronta. Za deveto zaporedno zmago (34-14) so v gosteh ugnali Cleveland s 115:109. S 26 točkami je bil najboljši strelec prvakov Španec Serge Ibaka. Četrto zmago na zadnjih petih tekmah pa so dosegli tudi košarkarji Boston Celticsov (32-15). V svoji dvorani so brez večjih težav premagali najslabše moštvo lige Golden State Warriors s 119:104.

V spomin Bryanta spremenjen format All Star tekme

Vodstvo Lige NBA je sprejelo obsežne spremembe formata prihajajoče All Star tekme v Čikagu, kjer bo igral tudi Luka Dončić. Vsaka četrtina bo tekma zase med ekipama LeBrona Jamesa in Giannisa Antetokounmpa, pri čemer se bo bodo prve tri četrtine vedno začele z 0:0 in bodo trajale običajnih 12 minut.

V zadnji četrtini časovne omejitve ne bo več, temveč se bo seštel izid prvih treh četrtin in boljši ekipo bodo prišteli 24, kar bo ciljni izid za zmago. Primer: skupnih izid po 3/4 100:95, prišeteje se 24 in prva ekipa, ki bo dosegla 124 točk bo skupna zmagovalka All Star tekme. S tem se bodo posvetili spominu tragično preminulemu Kobeju Bryantu.