Terance Mann je nepričakovani junak končnice. Foto: Reuters
Clippersi po visokem zaostanku v finale

Terance Mann je z 39 točkami (iz igre 15/21) postavil rekord kariere. 24-letni branilec, ki je bil pred dvema letoma 48. izbor na naboru, je v začetni postavi nadomestil Kawhija Leonarda in postal nepričakovani junak letošnje končnice. Reggie Jackson je dodal 27 točk in 10 podaj. Clippersi so prva ekipa, ki se je dvakrat v isti sezoni končnice vrnila po zaostanku z 0:2 v zmagah. V 1. krogu so bili v istem položaju v dvoboju z Dallasom (in ob tem še na tretji tekmi zaostajali z 11:30).

Po trojki Paula Georgea Utah ni več vodil
V Staples Centru je bilo 17.105 gledalcev, največ po začetku epidemije. Paul George je priznal, da še nikoli ni igral v takem vzdušju. Utah je na začetku tretje četrtine povedel s 75:50, nato se je ustavilo, naslednjih 11 točk so dosegli gostitelji, ki so do začetka zadnje četrtine že skoraj ujeli tekmece (91:94). Izid je bil zadnjič izenačen slabih 10 minut pred koncem (99:99), George je nato zadel trojko in Clippersi vodstva niso več izpustili iz rok.

Tobias Harris je dosegel 24 točk, zbral je tudi 5 skokov in 2 podaji.  Foto: Reuters
Tobias Harris je dosegel 24 točk, zbral je tudi 5 skokov in 2 podaji. Foto: Reuters

Prva tekma finala Zahoda že jutri
Na novinarski konferenci je bil zvezdnik Utaha Donovan Mitchell popolnoma šokiran. Lani je doživel poraz v 1. krogu po vodstvu s 3:1 proti Denverju. "To je mati vseh porazov," je komentiral tokratno "nesrečo". Kawhi Leonard zaradi poškodbe desnega kolena ne bo igral tudi na prvi tekmi finala Zahoda v Phoenixu v nedeljo ob 21.30. Manjkal bo tudi zvezdnik Sunsov Chris Paul zaradi covida.

Philadelphia izsilila sedmo tekmo
Zanimivo je tudi na Vzhodu, saj je Philadelphia izsilila sedmo tekmo. V Atlanti je zmagala z 99:104. Tobias Harris in Seth Curry sta dosegla po 24 točk, Joelu Embiidu pa je uspel dvojni dvojček (22 točk, 13 skokov). Harris je v zadnjih 13 sekundah zadel štiri proste mete. Sedma tekma bo v ponedeljek ob 2.00.

Liga NBA, končnica, vzhod, polfinale, šesta tekma:
ATLANTA (5) – PHILADELPHIA (1) (v zmagah 3:3)
99:104 (29:22, 22:25, 25:33, 23:24)
Young 34 (13/30 iz igre, 5/10 za tri) in 12 podaj, Huerter 17 in 11 podaj, Gallinari 16, Capela 14 in 11 skokov, Collins in Bogdanović (1/6 za tri) po 7, Okongwu 4; Harris (9/20 iz igre) in Se. Curry (6/9 za tri) po 24, Embiid 22 (9/24 iz igre) in 13 skokov, Maxey 16, Korkmaz 7, Simmons 6, Hill 3, Howard 2.

Sedma tekma, nedelja ob 2.30:
BROOKLYN (2) – MILWAUKEE (3) (v zmagah 3:3)

Zahod, polfinale, šesta tekma:
LA CLIPPERS (4) – Utah (1) (v zmagah: 4:2)
131:119 (31:33, 19:39, 41:22, 40:25)
Mann 39 (15/21 iz igre, 7/10 za tri) v 36 minutah, George 28 (10/24 iz igre, 2/5 za tri), 9 skokov in 7 podaj, Jackson 27 (10/16 iz igre) in 10 podaj, Batum 16 (4/6 za tri), Beverley 12 (3/4 za tri), Morris 7, Rondo 2, Leonard ni igral; Mitchell 39 (12/27 iz igre, 9/15 za tri), O'Neale (10 skokov) in Clarkson po 21, Bogdanović 14 (4/8 za tri), Gobert 12 in 10 skokov, Ingles in Conley (1/8 iz igre) po 5, Favors 2.