Dvoboj dveh atraktivnih košarkarjev je pripadel Giannisu Antetokounmpu. Foto: Reuters

Če je bil najstnik na prvih šestih tekmah pri polaganjih precej natančen (40/60, 67-odstotno), se je tokrat znašal le na polovici tega odstotka (5/15, 33-odstotno). Vseeno je dal 20 točk. Pri zmagovalcih je po pričakovanjih izstopal Giannis Antetokounmpo (34 točk, 17 skokov).

Giannis Antetokounmpo je iz igre metal 12/17. Foto: Reuters

Zion: Giannis je nekdanji MVP
"Kaj menim o njem? Je nekdanji MVP. To je tako, kot bi igral proti kateremu koli izvrstnemu košarkarju. Moja naloga je, da ga skušam čim bolj omejiti," je tekmo komentiral Zion Williamson. 'Nekdanji MVP' je najresnejši kandidat, da tudi letos osvoji to prestižno nagrado, saj vodi po številnih kazalnikih, nič pa ne kaže, da bi njegova forma padala.

Še več, na zadnjih štirih tekmah je vselej dosegel vsaj 30 točk in 15 skokov. "Ko igram ene na ena, to počnem z veliko častjo, to je zame pomembna naloga," je bil v svojem slogu skromen Grk. Bucksi prepričljivo vodijo v celotni ligi in bodo zelo verjetno imeli prednost igrišča prav v vsaki seriji letošnje končnice.

Nikola Jokić (Denver) je igral le tri četrtine, vseeno pa je bil blizu trojnemu dvojčku (29 točk, 13 skokov in 9 podaj). Foto: AP

Čančarjev rekord: 4 točke
Denver je brez težav ugnal Portland s 127:99. Razlika je že ob polčasu znašala 26 točk, kar je pomenilo, da so v zaključku tekme priložnost dobili tudi tisti, ki običajno sedijo. Vlatko Čančar je tako odigral pet minut (največ v kratki karieri), v katerih je dosegel štiri točke (prav tako rekord).

James padel v strelski ritem
LA Lakersi so ugnali San Antonio s 129:102. LeBron James je bil vroč v zadnji četrtini, ko je dosegel 19 od svojih 36 točk, med drugim je v treh minutah zadel pet trojk. Na začetku zadnje četrtine je Patty Mills s trojko približal San Antonio na –10 (87:77), nato je sledil orkan domačih trojk, v treh minutah so jih zadeli kar sedem (James 5, preostali dve pa Kyle Kuzma) in na semaforju je bilo kar naenkrat 108:87.

Capela se seli v Atlanto
Tik pred koncem prestopnega roka je prišlo do velikega posla, v katerega je bilo vpletenih 12 igralcev in štiri moštva. V poslu štirih ekip sta v Houstonu pristala Robert Covington in Jordan Bell, v Atlanto sta se preselila Clint Capela in Nene Hilario. V Minnesoto se selijo Malik Beasley, Juancho Hernangomez, Evan Turner in Jarred Vanderbilt, medtem ko bodo Vlatku Čančarju v Denverju družbo delali Gerald Green, Noah Vonleh, Shabazz Napier in Keta Bates-Diop. Kot del posla bodo Timberwolves prejeli še izbor Atlante (od Brooklyna) v prvem krogu letošnjega nabora, Denver pa bo v prvem krogu nabora letos izbiral namesto Houstona.

Liga NBA, tekme 4. februarja

NEW ORLEANS – MILWAUKEE 108:120
Ingram 32 (12/19 iz igre), Williamson 20 (5/19 iz igre), Redick 13, Ball 11 in 14 skokov; Antetokounmpo 34 (12/17 iz igre) in 17 skokov, Middleton 20, Matthews (5/9 za tri), Bledsoe 16, B. Lopez 12.

HOUSTON – CHARLOTTE 125:110
Harden 40 (11/26 iz igre, 4/11 za tri, prosti meti 14/15), 12 podaj in 9 skokov, House 22 (6/11 za tri) in 9 skokov, McLemore 14, Tucker 13 in 10 skokov, Westbrook in Capela nista igrala; Bridges (15 skokov) in Rozier po 20, Monk 19, Graham 16 in 10 podaj.

DENVER – PORTLAND 127:99
Jokić 29 (11/15 iz igre, 3/5 za tri), 13 skokov in 9 podaj, Murray 20, Grant 17, Barton 16 (4/4 za tri) ... Čančar 4 (2/3 iz igre) in 1 skok v 5 minutah; Lillard 21 (8/23 iz igre) in 9 podaj, McCollum 20, Trent 11, Simons 10.

LA LAKERS – SAN ANTONIO 129:102
James 36 (za tri: 6/9), Davis in Kuzma po 18, McGee 14; DeRozan 28, Forbes 13.