Kirk Penney je Slovencem nasul kar 9 trojk in bil z 42 točkami tudi najkoristnejši igralec na tekmi. Foto: EPA
Boštjan Nachbar
Boštjan Nachbar je na parketu prebil 41 minut in zbral 29 točk. Zadel je 10 od 14 prostih metov. Foto: MMC RTV SLO
Jaka Lakovič, Uroš Slokar
Jaka Lakovič in Uroš Slokar sta ob koncu obeh podaljškov zapravila napad za zmago. Foto: MMC RTV SLO/A. B.
Slovenija - Španija
Goran Dragič zaradi težav s prebavo ni igral. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Slovenci klonili po dveh podaljških

Novozelandci so z razdalje prerešetali slovensko mrežico, od 33 poskusov so jih zadeli 15 (9 Penney), medtem ko Slovenci z razdalje niso bili pretirano učinkoviti (7/26). V primerjavi s prejšnjo tekmo proti Špancem pa so tokrat vendarle izboljšali prosti met (32/45; proti Španiji 24/40). Zaradi težav s prebavo na tekmi ni nastopil Goran Dragič.

Nachbar držal stik z nasprotnikom
V prvi četrtini sta obe reprezentanci v obrambi igrali slabo, zaradi česar so košarkarji prelahko prihajali do metov. Zlasti je škripalo v obrambi Slovenije, ki je Novozelandcem dopustila, da so zadeli kar 6 trojk. Najučinkovitejši Slovenec v prvih 10 minutah je bil Boštjan Nachbar, ki je zbral 9 točk.

Bečirovič dobil udarec v ramo
Drugo četrtino je s trojko odprl odlični Kirk Penney, ki je do tistega trenutka zbral že 15 točk. Vseeno so se Slovenci pobrali, pridno izkoriščali zgrešene novozelandske mete in z delnim izidom 10:0 pobegnili za 12 točk (46:34). V 15. minuti se je poškodoval Sani Bečirovič, ki je, držeč se za ramo, zapustil parket. Izid ob polčasu (52:44) je z izjemnim prodorom postavil Jaka Lakovič.

Novozelandci vstali iz pepela
Tretjo četrtino so Slovenci začeli obupno, Novozelandci so v pičlih dveh minutah nadoknadili zaostanek in z delnim izidom 8:0 izid izenačili (54:54). V 25. minuti so prvič na tekmi tudi povedli (57:58). Igra domačih se ni pretirano izboljšala, gostje so še naprej nadzorovali potek tekme in četrtino dobili s kar 15:25.

Tri zaporedne trojke v dveh minutah
Na začetku zadnje četrtine pa so Slovenci popolnoma odpovedali, gostje so prek Pera Camerona in Penneyja (2) zadeli tri zaporedne trojke in kasneje pobegnili celo že za 12 točk (69:81). Bečirovičeva ekipa je bila povsem v šoku, a je počasi začela s povratkom. Ta ji je dve minuti pred koncem, po številnih napakah gostov v napadu in zadetimi prostimi meti tudi uspel (83:83). Tekma se je prevesila v podaljšek (86:86).

Naveza Lakovič-Slokar zapravila zmago
Tudi v podaljšku sta bili ekipi izenačeni, Slovenci so imeli 18 sekund do konca napad za zmago, a so "zaspali na žogi", sledil je drugi podaljšek. Z dvema zaporednima trojkama so ga odprli Novozelandci (Phil Jones in Casey Frank), ki so vodili vse do konca. Znova je imela domača ekipa zadnji napad za zmago, a sta ga tudi tokrat zapravila Lakovič in Uroš Slokar.

Selektor razočaran nad pristopom
"Nad porazom niti nisem tako zelo razočaran. Razočaran pa sem nad pristopom," je po tekmi povedal selektor Memi Bečirovič. Dodal je: "Igralcem zamerim, da so gostje pokazali bistveno več želje. Pristop je namreč na prvem mestu. V prvi četrtini nismo izpolnili bonusa, hitro smo prejeli 50 točk … Ne, to ni pravi način. To me jezi. Po takšnem uvodu se je gostom okrepila samozavest, mi pa smo nadaljevali mehko in nezainteresirano. Nismo jih uspeli ujeti."