Goran Dragič na predvčerajšnji tekmi ni igral zaradi težav s prebavo, tokrat je prenovil slovensko igro. Ob 23 točkah je v nekaj več kot 29 minutah ukradel še pet žog in zbral štiri podaje. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Sani Bečirovič
Sanija Bečiroviča zaradi petkovega udarca v ramo v Mariboru ne bomo več videli na parketu, najbrž ga ne bo niti na pripravljalnem turnirju v Atenah. Reprezentanci se namerava znova priključiti v Kranjski Gori. Foto: MMC RTV SLO
Po štirih porazih le zmaga

Boštjan Nachbar je v petek ob porazu z Novo Zelandijo resda dosegel 29 točk, a je bilo sobotnih 23 Phoenixovega organizatorja igre precej bolj donosnejših. K njim je namreč treba prišteti še stalna prebijanja ruske obrambe in prvovrstne podaje prostim soigralcem. Vse se je začelo že v peti minuti tekme.

Rusi vodili že za 13
Rusi so slovensko začetno peterko Lakovič, Samo Udrih, Nachbar, Slokar in Brezec razbili. Ko je starejši izmed bratov Dragič prišel na parket so Slovenci zaostajali že za 10, kmalu zatem po trojki Vitalija Fridzona že za 13 (17:4). Takoj je dosegel štiri točke, igra pa je začela dobivati tudi rep in glavo. Za seboj je povlekel tudi soigralce.

Dragič že do polčasa z 12 točkami
S po dvema trojkama Dragiča in Gorana Jagodnika se je druga četrtina začela z nizom gostiteljev 9:0, po trojki Udriha je bilo 33:28 v 17. minuti. Slovenci so največ v prvem polčasu vodili za šest, ko je novo trojko minuto pred koncem dosegel še kapetan Lakovič (36:30), G. Dragič je v tem delu dosegel kar 12 točk.

Dragič miren tudi s črte prostih metov
Vratolomni prodori so sledili tudi na začetku zadnje četrtine, ko je 23-letni branilec v peterki skupaj s Klobučarjem (11 točk v tem delu), Jagodnikom, Slokarjem in Brezcem naredil delni niz 11:0. Po 14. Dragičevi točki je bilo že 49:32. To je bila tudi najvišja slovenska prednost, Rusi so se v zadnjih minutah približali (76:70), vendar si Slovenci podaljška še na tretji tekmi zapored očitno res niso želeli. Dragič jih je s petimi prostimi meti dokončno pokopal (81:73).

Sanija v Mariboru ne bomo več videli
Odsotnost drugega ključnega slovenskega branilca Sanija Bečiroviča, ki ga zaradi udarca v ramo na mariborskem parketu ne bomo več videli, se tako sploh ni poznala. To je bila prva zmaga ekipe Memija Bečiroviča po kar štirih porazih zapored v pripravah na SP (Litva, dvakrat Španija in Nova Zelandija). Naslednji tekmeci so Srbi, ki so v drugi tekmi dneva ugnali Novozelandce s 95:69.