Fabio Quartararo je osvojil četrto zmago v elitnem razredu MotoGP. Lani je v Jerezu začel z dvema zmagama, a nato je njegova forma skupaj z yamahino močjo upadla. Letos je začel s 5. mestom na VN Katarja, nato pa slavil na VN Dohe, čemur je zdaj dodal še VN Portugalske. Foto: AP

Drugo mesto je z več kot štirimi sekundami zaostanka osvojil osmoljenec sobotnih kvalifikacij, Italijan Francesco Bagnaia (Ducati), ki je štartal z 11. mesta. Tretje mesto je osvojil branilec naslova svetovnega prvaka Španec Joan Mir (Suzuki).

Šestkratni svetovni prvak v MotoGP-ju Marc Marquez (Honda) je na prvi dirki po skoraj enoletni odsotnosti zaradi poškodb končal na sedmem mestu, pri čemer je bil s 13 sekundami občutno oddaljen od najboljše šesterice. Ob prihodu v bokse je bil 28-letni Katalonec popolnoma izčrpan.

Prevzem vodstva drugi del darila
Z drugo zaporedno zmago v novi sezoni je Quartararo prevzel vodstvo v svetovnem prvenstvu, saj je do zdaj vodilni Francoz Johann Zarco (Ducati Pramac) odstopil, prav tako tretje dirke sezone ni dokončal Alex Rins (Suzuki), ki je bil v Portimau še najbližji zasledovalec končnega zmagovalca.

"Iz Katarja sem prišel zelo samozavesten, tukaj pa sem se počutil enako. Zdaj vemo, kaj moramo še delati. Zelo sem vesel, celotno moštvo je opravilo vrhunsko delo, za kar se jim zahvaljujem. To je pravo darilo za rojstni dan, ki ga imam čez dva dneva," se je smejalo mladeniču iz Nice, ki bo v torek praznoval 22. rojstni dan.

16-letni Pedro Acosta je hitro potrdil sicer že tako visoka pričakovanja. Mladenič iz Murcie je namreč lani osvojil pokal MotoGP-ja za novince. Foto: AP

16-letni debitant na vrhu Moto3
Uvodno dirko dneva v razredu Moto3 je dobil Španec Pedro Acosta, ki je za vsega 51 tisočink prehitel Italijana Dennisa Foggia (Honda), tretji je bil drugi Italijan Andrea Migno (Honda).

Po tretji dirki sezone ima komaj 16-letni Acosta, ki je sicer novinec v svetovnem prvenstvu, v skupnem seštevku po dveh zmagah in drugem mestu 70 točk, že 31 točk prednosti pred rojakom Jaumejem Masio (KTM).

Fernandez prvič slavil v Moto2
Zmagovalec uvodnih dveh dirk v razredu Moto2 Britanec Sam Lowes (kalex) je VN Portugalske predčasno končal s padcem. Španec Raul Fernandez (kalex) je dosegel prvo zmago v tem razredu, je pa v Portimau ponovil lanski uspeh, ko je slavil v razredu moto3. Vodstvo v srednjem motociklističnem razredu je s 3. mestom prevzel Avstralec Remy Gardner (kalex).

Naslednja motociklistična postaja bo dirka za VN Španije v Jerezu 2. maja.