Albert Gudmundsson je dvakrat zatresel mrežo Rijeke. Foto: Reuters

Adam Gnezda Čerin zaradi bolezni ni bil v kadru Rijeke, ki je v skupini F še brez točke. Alkmaar je s šestimi na vrhu. Sledita mu Napoli in Real Sociedad, ki imata po tri točke.

Varovanci Simona Rožmana, ki so v hrvaškem prvenstvu na četrtem mestu, so se hitro znašli v zaostanku. Dani de Wit je stekel v kazenski prostor, Darko Velkovski pa ga je podrl. Sodnik Sergej Ivanov je takoj pokazal na belo točko. Natančen izvajalec je bil Teun Koopmeiners. V 20. minuti je Fredrik Midtsjö sijajno podal v prazen prostor, Albert Gudmundsson pa je ušel branilcem Rijeke in z 12 metrov matiral Ivana Nevistića.

Evrogol Gomeza ni bil dovolj za zmago Omonie

Švedski napadalec Jesper Karlsson je na začetku drugega polčasa razblinil še zadnje upe Rijeke na preobrat. Koopmeiners je nato po uri igre ušel po levi strani in podal natančen predložek v kazenski prostor, pritekel je Gudmundsson in žogo tik ob vratnici zabil v mrežo. Častni zadetek je za Hrvate dosegel Sandro Kulenović v 72. minuti.

Politano odločil v San Sebastianu
Real Sociedad, ki vodi v španskem prvenstvu, je izgubil proti Napoliju z 0:1. Odločilni zadetek je v 55. minuti dosegel Matteo Politano, ki je močno streljal z levico z 20 metrov, žoga je zadela branilca Baskov Modiba Sagnana, spremenila smer in končala v mreži.

Petar Stojanović in soigralci so lahko zelo zadovoljni, saj so osvojili dve točki, čeprav v 180 minutah še niso zatresli mreže. Foto: Reuters

Livaković najzaslužnejši za točko Dinama
Dinamo iz Zagreba je v Moskvi proti CSKA-ju iztržil točko (0:0). Zagrebčani še naprej ostajajo brez doseženega zadetka, imajo pa že dve točki. Moskovčani so imeli številne priložnosti, sprožili so kar 25 strelov, blestel je Dominik Livaković v vratih Dinama. Slovenski reprezentant Petar Stojanović je odigral vseh 90 minut za hrvaške prvake.

Zmaga Leicestra v Atenah
AEK iz Aten je izgubil proti Leicestru z 1:2. Žiga Laci je sedel na klopi Grkov. Za Leicester sta v prvem polčasu zadela Jamie Vardy z bele točke in Hamza Choudhury, v drugem polčasu je poraz ublažil Šved Muamer Tanković.

Petrovič na klopi Rapida
V skupini B je Molde premagal dunajski Rapid z 1:0. Edini zadetek na stadionu Aker je dosegel napadalec Anthony Omoijuanfo iz bližine po podaji Kristofferja Haugna z leve strani. Dejan Petrovič je sedel na klopi Rapida.

Tottenham v Antwerpnu doživel hladen tuš

Gladka zmaga topničarjev
Brez osvojene točke so Dunajčani na lestvici tretji, na vrhu pa sta Molde in Arsenal, ki se lahko pohvalita s polnim izkupičkom. Topničarji so odpravili Dundalk s 3:0. Irci so na stadionu Emirates zdržali do 42. minute, potem pa je v gneči pred vrati žogo v mrežo potisnil Eddie Nketiah. Minuto pred odmorom je Joe Willock z močnim strelom z leve strani poslal žogo pod prečko. Po pol minute igre v drugem polčasu je Nicolas Pepe z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora postavil končni izid.

Lior Refaelov je odlično zaključil protinapad Antwerpna. Foto: Reuters

Jeznemu Mourinhu s štirimi hitrimi menjavami ni uspelo preprečiti poraza
V skupini J je presenetljivo na vrhu Antwerpen, ki je premagal Tottenham z 1:0. Edini zadetek je dosegel odlični napadalec Lior Refaelov, ki je po pol ure ukanil Huga Llorisa. Dieumerci Mbokani je preigral Bena Daviesa in podal do Izraelca.

Tottenham je bil popolnoma razglašen v prvem polčasu in Jose Mourinho je ob odmoru opravil kar štiri menjave. Vstopili so Pierre-Emil Höjbjerg, Erik Lamerla, Lucas Moura in Heung-Min Son, v 58. minuti pa je na zelenico prišel še napadalec Harry Kane.

Rafael Leao je zamenjal Zlatana Ibrahimovića in dosegel drugi zadetek za Milan. Foto: Reuters

"Odgovoren sem za poraz, saj izbiram nogometaše. Ta tekma mi je dala odgovore na številna vprašanja. Zdaj precej bolje vem, kdo bo igral na naslednjih tekmah. Vsak dan se nekaj naučimo. To je bila zelo slaba prestava in tudi končni izid je seveda slab," je v svojem slogu povedal Mourinho.

Milan potrdil odlično formo
Milan je v skupini H upravičil vlogo favorita proti Sparti iz Prage in nadaljuje niz tekem brez poraza na začetku sezone. Tokrat so bili na San Siru varovanci Stefana Piolija boljši s 3:0. Brahim Diaz je zadel v 24. minuti po podaji Zlatana Ibrahimovića. Šved je nato v 36. minuti z bele točke zadel prečko, ob odmoru pa ga je zamenjal Rafael Leao, ki je v 57. minuti povišal na 2:0. Končni izid je postavil Diogo Dalot po protinapadu v 67. minuti.

V isti skupini je Lille po zaostanku 0:2 iztržil točko proti Celticu (2:2).