Pierre-Emerick Aubameyang (ob njem Adama Traore in Gerard Pique) je v 59. minuti dosegel gol za 4:1. Gabonec, ki je v Barcelono prišel 31. januarja, se je v nedeljo ob zmagi v Valencii s 4:1 v španskem prvenstvu veselil "hat-tricka". Foto: Reuters

Katalonci so na stadionu Diego Maradona povedli že v 8. minuti, ko so gostitelji slabo izvedli kot in izgubili žogo, gostje pa so stekli v hiter protinapad. Adama Traore je prodrl po sredini in podal na desno stran, Jordi Alba pa je z desetih metrov z nizkim strelom z desnico zadel za 0:1.

V 14. minuti je Barca vodila že z 0:2. Frankie de Jong je imel preveč prostora, Neapeljčani niso ustavili njegovega prodora proti kazenskemu prostoru in Nizozemec je z več kot 20 metrov kaznoval obrambo Napolija s sijajnim strelom v zgornji kot.

Na polovici prvega polčasa je tretjeuvrščeno moštvo Serie A znižalo izid z 11-metrovke. Po nespametnem prekršku vratarja Marca-Andreja ter Stegna nad Victorjem Osimhenom na robu kazenskega prostora na desni strani je bil strelec z bele pike Lorenzo Insigne.

Jordi Alba je Barcelono povedel v vodstvo že v 8. minuti. Foto: Reuters

Pique tik pred odmorom povišal na 3:1

Toda v 45. minuti je Barcelona znova povedla z dvema goloma prednosti. Po kotu je v nadaljevanju akcije do žoge v kazenskem prostoru prišel Gerard Pique, si jo ustavil z desnico in z levico z diagonalnim strelom po tleh spretno zatresel mrežo za miren odhod na odmor (1:3).

V 59. minuti je na 1:4 povišal Pierre-Emerick Aubameyang. Katalonci so dolgo "pletli" akcijo na sredini igrišča, Traore pa je nato z desne strani podal v sredino, de Jong je žogo prepustil napadalcu iz Gabona, ta pa jo je s 14 metrov s strelom "iz prve" neubranljivo poslal za hrbet Alexa Mereta.

Poraz Napolija je v 87. minuti ublažil rezervist Matteo Politano. Napako je storil Nico, saj mu je Dries Mertens v kazenskem prostoru ukradel žogo.

Sorodna novica Xavi po remiju proti Napoliju: Izid je zelo nepravičen

Rangers zadržal prednost proti Borussii Dortmund

V osmino finala so se že zgodaj zvečer uvrstila štiri moštva, med drugim Atalanta, ki je še drugič premagala Olympiacos. Po slavju prejšnji teden doma z 2:1 je v gosteh zmagala s 3:0. Josip Iličić ni prijavljen za igranje v Evropski ligi.

Med 16 najboljših sta se nato prebila še Rangers in Betis, ki sta zadržala prednost s prvih tekem proti Borussi Dortmund oziroma Zenitu. Zadnji udeleženec osmine finala je postala Braga, ki je po 11-metrovkah izločila Šerif.