Santiago Tomas Gimenez in soigralci so uprizorili šov na De Kuipu. Foto: EPA

Zasedba iz Gradca, ki je v 1. krogu premagala Midtjylland z 1:0, se je pred 30.025 gledalci na stadionu De Kuip v Rotterdamu hitro znašla v ogromnem zaostanku, saj je že v prvem polčasu dobila štiri gole, od tega je dva dosegel Iranec Alireza Jahanbakhsh, po enega pa Danilo in David Hancko. V drugem delu sta visoko zmago domačih potrdila Santiago Tomas Gimenez z glavo v 68. minuti in Oussama Idrissi z desno nogo v 78. minuti.

Visok poraz Lazia
V skupini F je še Midtjylland odpravil Lazio s 5:1. Brazilec Evander se je izkazal z zadetkom in dvema podajama. V 52. minuti je bil natančen z bele točke, v 67. minuti pa ne, a je Gustav Isaksen potisnil odbito žogo v mrežo.

V skupini E je Omonia brez Tima Matavža, ki ga ni bilo v kadru, gostovala pri Real Sociedadu. Baski so bili boljši z 2:1. Zmagoviti gol je v 80. minuti dosegel Alexander Sörloth, ki bo z Norveško 24. septembra gostoval v Ljubljani na tekmi Lige narodov.

Cristiano Ronaldo je začel tekmo v Kišinjevu in se veselil prvega zadetka v letošnji sezoni. Foto: EPA

Prvi gol Ronalda v Evropski ligi
Na drugi tekmi te skupine je Šerif Tiraspol proti Manchester Unitedu izgubil z 0:2. Rdeči vragi so se izkazali v prvem polčasu in zasluženo osvojili prve tri točke, potem ko so v uvodnem krogu presenetljivo izgubili na Old Traffordu proti Real Sociedadu z 0:1.

V 17. minuti je Christian Eriksen v kazenskem prostoru zaposlil Jadona Sancha. Napadalec si je žogo naravnal na levo nogo in jo tik ob vratnici poslal v mrežo. V 39. minuti je Patrick Kpozo v kazenskem prostoru podrl Dioga Dalot, z bele točke je bil natančen Cristiano Ronaldo. To je bil prvi gol Portugalca v letošnji sezoni in tudi njegov prvi zadetek v Evropski ligi.

Žugelj in Zajc sedela na klopi
Bodö/Glimt je premagal Zürich z 2:1. Pri Norvežanih je Nino Žugelj sedel na klopi. Drugo tekmo skupine A med Arsenalom in PSV-jem so preložili na 20. oktober.

V skupini B sta se Rennes in Fenerbahče razšla z 2:2. Miha Zajc je obsedel na klopi za rezervne igralce. Turki so zaostajali že z 0:2, potem pa so ob igralcu več v 92. minuti izenačili z enajstmetrovko Ennerja Valencie. Na drugi tekmi skupine je Dinamo Kijev v Krakovu z 0:1 izgubil proti AEK Larnaki.

Šimundži ni uspelo presenetiti v Sevilli
V skupini C je Ludogorec, ki ga uspešno vodi Ante Šimundža, gostoval v Sevilli, Betis pa je bil boljši s 3:2. Luiz Henrique in Joaquin sta zadela v prvem polčasu za domače, Kiril Despodov pa za goste. V drugem polčasu je najprej Sergio Canales povečal špansko prednost, Rick pa je postavil končni izid. Žan Karničnik ni bil v kadru Bolgarov.

Paulo Dybala je hitro postal ljubljenec občinstva na rimskem Olimpicu. Foto: EPA

Roma v drugem polčasu unovčila prednost igralca več
Roma je odpravila Helsinke s 3:0. Ključna je bila izključitev Mira Tenha v 14. minuti. 20 metrov od vrat je podrl Andro Belottija. Sodnik Radu Marian Petrescu je najprej pokazal rumeni karton, a je posredoval videosodnik in spremenil odločitev, saj je bil Tenho zadnji mož obrambe Fincev.

Jose Mourinho je bil zelo nezadovoljen ob odmoru. V igro je poslal Paula Dybalo, ki je zadel takoj na začetku drugega polčasa z roba kazenskega prostora z levo nogo. V 49. minuti je ušel Nicolo Zaniolo in podal pred vrata, Lorenzo Pellegrini pa je s prsmi potisnil žogo v mrežo. Belotti je postavil končni izid v 68. minuti s petih metrov po podaji Zaniola.