Liverpool je na Anfieldu Toulouse premagal s 5:1, Francijo pa zapušča sklonjene glave. Foto: Reuters

Jarell Quansah je, ko je tekla 97. minuta, po pritisku gostov žogo iz bližine pospravil v mrežo, vendar je bil zadetek zaradi domnevne igre z roko Alexisa Mac Allisterja predtem v akciji razveljavljen. Sodnik Georgi Kabakov je sprva potrdil gol, toda po posredovanju VAR-a in ogledu videoposnetka je spremenil odločitev.

Toulouse, ki v Ligue 1 trenutno zaseda 14. mesto, je povedel z 2:0. Najprej je po veliki napaki Kostasa Cimikasa v 36. minuti v protinapadu zadel Aron Donnum. Žoga se je odbila od Quansaha in presenetila Caoimhin Kelleher. Najboljši strelec francoskega moštva Thijs Dallinga je v 58. minuti lepo sprejel žogo v kazenskem prostoru in z diagonalnim strelom iz obrata povišal domačo prednost. 16 minut pozneje so si gostitelji nesrečno sami zabili zadetek. Po predložku je žogo skušal izbiti Rasmus Nicolaisen, toda zadel je v hrbet Cristian Casseres, od njega pa se je odbila v mrežo.

Domača zasedba je le dve minuti zatem znova vodila z dvema goloma prednosti. Slabo posredovanje Kelleherja je izkoristil Frank Magri, ki je le šest minut predtem vstopil na zelenico. Minuto pred koncem rednega dela je upanje na preobrat redsom vlil Diogo Jota, ki je dobil podajo Maca Allisterja, potem pa je prodrl v kazenski prostor in strelom po tleh matiral Guillauma Restesa.

Klopp v kaotičnem Toulousu ni slišal vprašanj

Ajax prvič klonil pod vodstvom novega trenerja

Ansu Fati je ujel dobro strelsko formo. Foto: Reuters

John van 't Schip je konec oktobra prevzel Ajax in ga dvignil z dna lestvice državnega prvenstva. Nizozemski velikan je po katastrofalnem začetku sezone dvakrat zapored zmagal, zdaj pa je prvič klonil pod taktirko novega trenerja. Tako kot na prvi medsebojni tekmi je Brighton tudi v Amsterdamu slavil z 2:0. Junaka zmage galebov sta bila Simon Adingra in Ansu Fati. Napadalec, ki ga je v Anglijo posodila Barcelona, je domačo mrežo načel v 15. minuti. Silvano Vos je izgubil žogo, Fati, ki je bil med strelci že na prvi medsebojni tekmi, pa je zadel v protinapadu. 21-letni španski reprezentant je v 53. minuti podal Adingri za 2:0. Ajax je bil najbližje zadetku v 76. minuti, ko je Brian Brobbey zadel okvir vrat.

Panathinaikos klonil z igralcem več

Nogometaši Panathinaikosa so gostovali pri Rennesu in izgubili z 1:3. Atenčani, pri katerih je Adam Gnezda Čerin igral v prvem polčasu, Andraž Šporar od 78. minute, Benjamina Verbiča pa ni bilo v ekipi, so v Franciji izgubili, čeprav so od 33. minute imeli igralca več. Takrat so Francozi že vodili z 1:0 po golu Fabiana Riederja. Fotis Ioanidis je v 34. minuti sicer še izenačil z bele pike, a sta v drugem polčasu tri točke Rennesu prinesla Ibrahim Salah in Ludovic Blas z enajstmetrovke.

Na drugi tekmi skupine F je Maccabi Hajfa gostil Villarreal in izgubil z 1:2, potem ko sta pri rumeni podmornici za preobrat poskrbela Alejandro Baena v 80. in Alexander Soerloth v 86. minuti. V prvem polčasu so zapravili še najstrožjo kazen. Rennes ima zdaj devet točk, Villarreal ob tekmi manj šest, Panathinaikos je pri štirih, Maccabi pa pri eni.

Sturm poražen v Bergamu

V Bergamu sta Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat z graškim Sturmom klonila pred Atalanto, potem ko je edini gol dosegel Berat Djimsiti v 50. minuti. Gorenc Stanković je igral celo tekmo, Horvat pa od 60. minute. V isti skupini D je Sporting z 2:1 odpravil Rakow. Portugalci imajo sedem točk na drugem mestu, Atalanta vodi z desetimi. Sturm je pri štirih, Rakow pa pri eni točki.

Bayer si je zagotovil napredovanje v izločilne boje, potem ko je v skupini H z golom Victorja Bonifaceja v sodniškem dodatku z bele pike v gosteh ugnal Qarabag.

Evropska liga, 4. krog:

Skupina A:
WEST HAM – OLYMPIACOS 1:0 (0:0)
Paqueta 73.

FREIBURG – BAČKA TOPOLA 5:0 (1:0)
Röhl 24., Eggestein 56., Weisshaupt 69., Adamu 80., Doan 92.

Vrstni red: West Ham in Freiburg po 9, Olympiacos 4, Bačka Topola 1 točka.

Skupina B:
AJAX – BRIGHTON 0:2 (0:1)
Fati 15., Adingra 53.

AEK ATENE – MARSEILLE 0:2 (0:1)
Mbemba 25., Sarr 93.

Vrstni red: Marseille 8, Brighton 7, AEK 4, Ajax 2 točki.

Skupina C:
RANGERS – SPARTA PRAGA 2:1 (2:0)
Danilo 12., Cantwell 20.; Haraslin 77.

BETIS – ARIS LIMASOL 4:1 (1:0)
Iglesias 34., Ruibal 65., Roca 79., Ezzalzouli 94.; Kokorin 84.
Fekri (Betis) je v 76. minuti zapravil 11-m.

Vrstni red: Betis 9, Rangers 7, Sparta 4, Aris 3 točke.

Skupina D:
SPORTING – RAKOW CZESTOCHOWA 2:1 (1:0)
Goncalves 14./11-m, 52./11-m; Rundić 71.
RK: Racovitan 12./Rakow

ATALANTA – STURM GRADEC 1:0 (0:0)
Djimsiti 50.
Gorenc Stanković je igral vso tekmo, Horvat (oba Sturm) pa od 59. minute.

Vrstni red: Atalanta 10, Sporting 7, Sturm 4, Rakow 1 točka.

Skupina E:
TOULOUSE – LIVERPOOL 3:2 (1:0)
Donnum 36., Dallinga 58., Magri 76.; Casseres 74./ag, Jota 89.

LASK LINZ – UNION SAINT GILLOISE 3:0 (2:0)
Horvath 25./11-m, Talovjerov 45., Žulj 77.

Vrstni red: Liverpool 9, Toulouse 7, Union 4, Lask 3 točke.

Skupina F:
MACCABI HAJFA – VILLARREAL 1:2 (1:0)
Seck 30.; Baena 82., Soerloth 86.
Trigueros (Villarreal) je v 38. minuti zapravil 11-m.

RENNES – PANATHINAIKOS 3:1 (1:1)
Rieder 9., Salah 65., Blas 70./11-m; Joanidis 34./11-m
RK: Belocian 33./Rennes.
Gnezda Čerin je igral prvi polčas, Šporar od 78. minute, Verbič pa ni bil v kadru Panathinaikosa.

Vrstni red: Rennes 9, Villarreal 6, Panathinaikos 4, Maccabi 1 točka.