Vsi nogometaši Napolija so ob prihodu na stadion prišli v dresu Diega Maradone s številko 10. Argentinski velemojster je bil najzaslužnejši za naslova italijanskega prvaka v letih 1987 in 1990. Foto: EPA
Simon Rožman je imel na razpolago zelo zdesetkan kader. Zaradi okužb je manjkalo kar osem nogometašev. Foto: Reuters

Simon Rožman in njegovi izbranci so se v sredo pripravljali na trening, ko je prišla novica o smrti enega izmed največjih nogometašev vseh časov. Rijeka je še vedno brez točke in dokončno nima več možnosti za napredovanje.

V prvem polčasu so se Hrvati zelo dobro upirali in imeli so tudi nekaj priložnosti. Štiri minute pred odmorom je Piotr Zielinski ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je Armando Anastasio skušal posredovati pred Matteom Politanom, a je žogo potisnil v lastno mrežo.

Četrt ure pred koncem je Lorenzo Insigne podal do Hirvinga Lozana, rezervist je stekel sam proti vratom in ukanil Ivana Nevistića. Adam Gnezda Čerin je bil na zelenici do 87. minute.

Čustvena tekma v Neaplju v znamenju Maradone

Gladka zmaga Dinama v Celovcu
Nogometaši zagrebškega Dinama so brez pomoči Petra Stojanovića, ki je vseh 90 minut sedel na klopi, na stadionu Wörthersee v Celovcu premagali Wolfsberg (0:3). Zagrebčani na štirih tekmah skupinskega dela še niso prejeli gola.

Zagrebški Dinamo je še drugič ugnal Wolfsberg in se utrdil na vrhu lestvice. Foto: EPA

Po uri igre je Lovro Majer načel mrežo gostiteljev z močnim strelom z levico z desetih metrov. Četrt ure pred koncem je kapetan Dinama Arijan Ademi izjemno prodrl v kazenski prostor Wolfsberga, preigral je kar pet igralcev in podal do Bruna Petkovića, ki je le še podstavil nogo in zatresel prazno mrežo. V zadnji minuti je končni izid postavil rezervist Luka Ivanušec z natančnim strelom z roba kazenskega prostora po novi sijajni akciji Ademija.

Rožmanu žal, da se Rijeka ne more pokazati v najboljši luči

Mamić: Mi smo edina ekipa v Evropi, ki še ni prejela zadetka
"Najbolj ponosen sem, da smo po štirih krogih edina ekipa v Evropi, ki še ni prejela zadetka, tako v Evropski ligi kot v Ligi prvakov. Naša skupina še ni odločena, potrebujemo še kakšno točko za prezimitev v Evropi," je na novinarski konferenci žarel od zadovoljstva trener Zoran Mamić, ki je najprej podal izjavo v hrvaškem jeziku, potem pa jo je sam odlično prevedel še v nemščino.

Dinamo je z osmimi točkami na prvem mestu skupine K in ima tri točke več od Feyenoorda, ki se je v Moskvi s CSKA-jem razšel brez zadetkov.

Dinamo v drugem polčasu do prepričljive zmage v Celovcu

Milan do točke v Lillu
Milan, ki je pred tremi tedni na San Siru izgubil proti Lillu kar z 0:3, je na povratni tekmi na stadionu Pierra Mauroyja iztržil točko (1:1). Zlatan Ibrahimović zaradi poškodbe mišice ni bil v kadru.

Vodilna ekipa Serie A je povedla v prvi minuti drugega polčasa po protinapadu. Ante Rebić je ušel obrambi Lilla in podal pred vrata, kjer je Samu Castillejo zatresel prazno mrežo. V 65. minuti je z natančnim strelom s 15 metrov izenačil Jonathan Bamba.

Jamie Vardy je v 95. minuti popeljal Leicester v šestnajstino finala. Foto: Reuters

Vardy v 95. minuti rešil Leicester
V skupini G vodi Leicester City, ki je v Bragi iztržil točko (3:3), v peti minuti sodniškega dodatka je Angležem točko zagotovil Jamie Vardy. Leicester, ki si je tako že zagotovil preboj v 1/16 finala, ima deset točk, Braga pa sedem. Po tri imata Zorja, ki je vse tri zadetke dosegla v drugem polčasu, in AEK. Grki so skoraj ves drugi polčas igrali z igralcem manj, saj je v 49. minuti drugi rumeni karton dobil Ukrajinec v atenskem dresu Jevgenij Šahov.

Crvena zvezda odnesla tri točke iz Genta
Mesto med 32 najboljšimi si je zagotovil tudi Hoffenheim, ki je v skupini L stoodstoten in ima 12 točk. Tokrat je z 2:0 zmagal v Liberecu. Dobro pa v tej skupini kaže tudi Crveni zvezdi, ki je prav tako z 2:0 slavila v Gentu in ima devet točk.