Muraši so povedli hitro v prvi pravi akciji. Varovanci Anteja Šimundže so krenili v protinapad, Tomi Horvat je stekel po desni, podal Žigi Škofleku na levi strani, ki je z levico močno sprožil z okoli 20 m in žogo poslal pod prečko (1:0).

Gostje so za kratek čas proslavljali gol v 14. minuti, ko je zadel Jakob Jantscher, a sodnik je gol razveljavil, ker je napadalec pri tem odrinil nogometaša Mure.

Sorodna novica Šimundža: V tem položaju lahko samo uživamo in se učimo

Avstrijska ekipa je izenačila v 18. minuti iz 11-metrovke. Sodnik je pokazal na belo točko, ker je po njegovem mnenju Alen Kozar na nepravilen način ustavil Otarja Kiteishvilija v kazenskem prostoru. Najstrožjo kazen je uspešno izvedel Jakob Jantscher. Matko Obradović je šel v pravo smer, a je bil prekratek, tako da je žoga končala v Murini mreži (1:1).

V 23. minuti je po globinski podaji z glavo nevarno meril Slovenec v avstrijski ekipi, Jon Gorenc Stanković, a njegov poskus je končal malo mimo vrat.

Luka Bobičanec si je prislužil aplavz navijačev, ko je v 38. minuti diagonalno streljal z okoli 20 m, a žoga je končala mimo vrat.

V 55. minuti je Horvat začel obetavno akcijo Mure, podal v prostor, pritekel je Škoflek, ki je preigraval, ustavil pa ga je vratar Sturma Jorg Siebenhandl.

V 60. minuti je Kelvin Yeboah poslal predložek z desne strani pred Murina vrata, z glavo pa je Otar Kiteishvili matiral Obradovića (1:2).

V 63. minuti je po slabi povratni podaji Žige Kousa žogo prestregel Kelvin Yeboah, stekel v kazenski prostor, ukanil Obradovića in povišal vodstvo Sturma (1:3).

V 66. minuti je močno od daleč streljal Mitja Lotrič, znova je dobro branil gostujoči vratar. V 70. minuti je po podaji Horvata zadel Lotrič, a je bil v prepovedanem položaju. V 75. minuti je s strelom od blizu poskusil tudi Kous, a Siebenhandl je bil znova na mestu. V 77. minuti je Lotrič podal Amadeju Maroši, a ta ni izkoristil lepe priložnosti z 10 m.

Zmagovalec dvoboja – povratno srečanje bo prihodnji četrtek – se bo uvrstil v skupinski del Evropske lige, poraženec pa v skupinski del Konferenčne lige. Uvrstitev v Evropsko ligo prinaša 3,63 milijona evrov, medtem ko je nastop v Konferenčni ligi vreden 2,94 milijona evrov.

Šimundža: Oddelali smo dobro tekmo, rezultatsko ne, igralno ja
Trener Sturma: Mura je kot mačka, devet življenj ima