Liverpool vodi v angleškem prvenstvu in je po dobrih igrah tudi prvi favorit Evropske lige. Foto: EPA

Že v kvalifikacijah za osmino finala, kjer so nastopali klubi, ki so zasedli druga mesta v skupinskem delu Evropske lige ter tretja mesta v skupinskem delu Lige prvakov, to sezono ni igral noben slovenski nogometaš.

Boji najboljših 16 bodo na sporedu 7. in 14. marca, četrtfinale 11. in 18. aprila, polfinale 2. in 9. maja, finale pa bo v Dublinu 22. maja.

Znani tudi pari osmine finala Konferenčne lige

V Nyonu so danes izžrebali še pare osmine finala Konferenčne lige. V tem evropskem klubskem tekmovanju Uefe bodo od Slovencev nastopili Miha Zajc s Fenerbahčejem ter Jan Gorenc Stankovič in Tomi Horvat z graškim Sturmom. Zajca čaka srečanje z Union Saint-Gilloisom, Gorenc Stankoviča in Horvata pa dvoboj z Lillom.

Sturm je v šestnajstini finala izločil Slovan Bratislavo Kenana Bajrića, v osmino finala pa se je neposredno z zmago v svoji skupini uvrstil Fenerbahče.

Lille je bil eden izmed tekmecev Olimpije v skupinskem delu konferenčne lige, ki predstavlja tretjo raven evropskih klubskih tekmovanj.