24-letni srbski vratar Mile Svilar se je izkazal pri strelih z bele točke. Foto: EPA

Santiago Gimenez je že v 5. minuti poskrbel za vodstvo Nizozemcev, po četrt ure igre pa je izenačil Lorenzo Pellegrini z izjemnim strelom z desno nogo z 18 metrov.

Lorenzo Pellegrini je z mojstrskim strelom z roba kazenskega prostora izenačil na 1:1. Foto: EPA

V podaljšku je imel v 121. minuti dve lepi priložnosti Romelu Lukaku, a je obe zapravil. Sledile so enajstmetrovke, pri teh so Rimljani zadeli štirikrat, zgrešil je le Lukaku v drugi seriji.

Junak je bil vratar Rome Mile Svilar, ki je ubranil strela Davida Hancka v drugi in Alireze Jahanbakhsha v tretji seriji. Iranec je vstopil v 120. minuti prav zaradi izvajanja strelov z bele točke. V peti seriji je Nicola Zalewski z močnim strelom popeljal Romo v osmino finala.

Zagrebški Dinamo izločil Betis
Dinamo Zagreb je presenetil Betis in se prebil v osmino finala Konferenčne lige. V Sevilli so Zagrebčani prejšnnji teden zmagali z 1:0. Na stadionu Maksimir so povedli Andaluzijci v 38. minuti prek Cedrica Bakambuja, ki je s peto velemojstrsko preusmeril žogo v mrežo. Odločilni gol za napredovanje Dinama je v 59. minuti dosegel Japonec Takuro Kaneko s petih metrov, podal je Arber Hoxha z leve strani.

Daniele De Rossi je preporodil Romo, potem ko je zamenjal Joseja Mourinha. Foto: EPA

Taylor v 115. minuti popeljal Ajax v osmino finala
Bodö/Glimt je izgubil proti Ajaxu po podaljšku z 1:2 in končal evropsko pot, saj se je prva tekma končala z remijem (2:2).

Nizozemci so povedli v 34. minuti, ko je zadel Steven Berghuis. Gostje iz Amsterdama so v 48. minuti ostali brez izključenega Josipa Šutala, a je pri domačih nato hitro dva rumena kartona dobil Albert Groenbaek, tako da sta ekipi spet bili številčno poravnani.

V 72. minuti je Nino Žugelj dobil priložnost pri domačih, ki so imeli precej več žogo v posesti in precej več strelov, Patrick Berg je v 83. minuti poskrbel za 1:1 in izsilil podaljšek. Potem ko so sodniki Norvežanom še v rednem delu razveljavili nov zadetek zaradi prepovedanega položaja, so Nizozemci v 115. minuti dosegli odločilen gol, strelec je bil Kenneth Taylor.

Takuro Kaneko je bil junak na stadionu Maksimir. Foto: EPA

Gorenc Stanković in Horvat s Sturmom zanesljivo naprej
Sturm je že na prvi tekmi v Gradcu opravil levji delež posla, ko je s 4:1 premagal Slovan iz Bratislave. Na povratnem obračunu na Slovaškem so Avstrijci v 52. minuti zadeli prek Mike Bieretha in s tem potrdili napredovanje. Jon Gorenc Stanković je začel tekmo, Tomi Horvat pa je igral od 65. minute. Kenan Bajrić je odigral vso tekmo za Slovan, ki je v skupinskem delu igral z Olimpijo.

Legia Varšava je proti Moldeju prvo tekmo izgubila z 2:3, slabo pa začela tudi povratno, saj je po 20 minutah zaostajala z 0:2. V 61. minuti je v igro vstopil tudi slovenski napadalec Blaž Kramer, vendar je Fredrik Gulbrandsen v 67. minuti s svojim drugim golom na tekmi le še potrdil pot Moldeja v osmino finala.

Eintracht Frankfurt je bil favorit proti belgijskemu Unionu. Prva tekma se je končala z 2:2, Union pa je v Frankfurtu zmagal z 2:1 in napredoval.

V osmino finala so že od prej neposredno uvrščeni zmagovalci skupin Konferenčne lige: Lille, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Brugge, Aston Villa, Fiorentina, Paok in Fenerbahče Mihe Zajca.

Žreb parov osmine finala bo v petek. Tekme osmine finala bodo nato 7. in 14. marca, četrtfinale 11. in 18. aprila, polfinale 2. in 9. maja, finale pa bo v Atenah 29. maja.

Evropska liga, kvalifikacije za 1/8 finala, povratne tekme:
Rennes - MILAN 3:2 (1:1) 0:3
Bourigeaud 11., 54./11-m, 68./11-m; Jović 22., Rafael Leao 58.

FREIBURG - Lens * 3:2 (2:2, 0:2) 0:0
Sallai 67., 92., Gregoritsch 99.; Pereira de Costa 28., Wahi 45.

SPARTA PRAGA - Galatasaray 4:1 (1:1) 2:3
Preciado 8., Tuci 74., Haraslin 80., Kuchta 96.; Bardakci 16.
RK: Ayhan 70./Galatasaray

MARSEILLE - Šahtar 3:1 (1:1) 2:2
Aubameyang 23., Sarr 74., Kondogbia 81.; Sudakov 12./11-m

ROMA - Feyenoord ** 5:3 (1:1, 1:1) 1:1
Pellegrini 15.; Gimenez 5.
** - po streljanju 11-m

Roma: Svilar, Karsdorp (67./Celik), Llorente (85./Ndicka), Mancini, Spinazzola (105./Angelino), Cristante, Paredes, Pellegrini (71./Aouar), Dybala (102./Baldanzi), Lukaku, El Shaarawy (90./Zalewski).

Feyenoord: Wellenreuther, Geertruida, Beelen, Hancko, Hartman, Wieffer (120./Jahanbakhsh), Timber, Nieuwkoop (71./Minteh), Stengs (59./Zerrouki), Igor Paixao (60./Ivanušec), Gimenez (78./Ueda).

Sodnik: Jesus Gil Manzano (Španija)

Izidi prvih tekem so v krepkem tisku.

V osmini finala so že West Ham, Brighton, Glasgow Rangers, Atalanta, Liverpool, Villarreal, Slavia Praga in Bayer Leverkusen.

Konferenčna liga, kvalifikacije za 1/8 finala, povratne tekme:
DINAMO ZAGREB - Betis 1:1 (0:0) 1:0
Kaneko 59.; Bakambu 38.

Dinamo Zagreb: Nevistić, Ristovski, Bernauer, Theophile-Catherine, Perković Sučić (94./Halilović), Mišić, Kaneko (75./Špikić), Baturina, Hoxha (86./Kulenović), Petković.

Betis: Rui Silva, Aitor Ruibal (70./Rodri), Riad, Roca, Miranda (79./Pieguezuelo), Johnny, William Carvalho, Diao (61./Bellerin), Fekir, Abde, Bakambu (46./Willian Jose).

RK: Gronbaek 66.; Šutalo 48.
Žugelj (Bodo Glimt) je igral od 72. minute.

RK: Blackman 92./Slovan
Bajrić je igral vso tekmo; Gorenc Stanković je igral do 75. minute, Horvat pa od 65. minute.

Legia Varšava - MOLDE 0:3 (0:2) 2:3
Gulbrandsen 2., 67., Hestad 20.
Kramer (Legia) je igral od 61. minute.

Eintracht Frankfurt - ROYALE UNION 1:2 (0:0) 2:2
Dina Ebimbe 87.; Puertas 47., Eckert Ayensa 80.

V osmini finala so že Lille, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Club Brugge, Aston Villa, Fiorentina, PAOK in Fenerbahče.