Marcel Sabitzer je dosegel odločilni zadetek na stadionu Tofika Bakhramova v Bakuju. Foto: EPA

Izbranci Ralfa Rangnicka so v petek izgubili proti Belgiji z 2:3, v drugem poskusu pa so si zagotovili pot v Nemčijo, kjer bodo imeli številne navijače.

Pretreseni navijači po strelskem napadu v Bruslju

Takoj na začetku drugega polčasa je Sabitzer izvedel prosti strel, v kazenskem prostoru pa je branilec Rahil Mamadov žogo odbil z roko. Sabitzer je z enajstih metrov ukanil vratarja Šardudina Magomedalijeva, ki se je vrgel v pravo smer, a je bil malce prekratek.

Na začetku drugega polčasa je vstopil Guido Burgstaller, ki je v sodnikovem dodatku prejel dva rumena kartona. Sodnik Aristotelis Diamantopulos je najprej podelil kartone za prerivanje, nato pa je napadalec v 95. minuti naredil še taktični prekršek in moral je z igrišča, kar pa ni pokvarilo slavja Avstrijcev.

Leta 2016 v Franciji so Avstrijci izpadli že po skupinskem delu, na zadnjem Euru pa so se prebili v osmino finala in izpadli šele po podaljšku proti poznejšim prvakom Italijanom z 1:2.

Navijači so ostali na stadionu kralja Baudouina v Bruslju še dolgo po koncu prekinjene tekme. Foto: EPA

Švedi zaradi streljanja v Bruslju niso želeli nadaljevati tekme
Obračun med Belgijo in Švedsko je bil po strelskem napadu v središču Bruslja, v katerem sta umrla dva švedska navijača, zaradi odločitve obeh reprezentanc ustavljen pri izidu 1:1.

Dvoboj skupine F je bil prekinjen na začetku drugega polčasa, potem ko švedska izbrana vrsta zaradi vesti o tragediji ni želela nadaljevati srečanja na stadionu kralja Baudouina. S tem so se strinjali tudi Belgijci.

Belgijska javna televizija RTBF je navijačem priporočila, da ne zapuščajo stadiona. Na stadionu je bilo tako še dolgo po koncu tekme še vedno 35.000 gledalcev.

Sorodna novica Švedska državljana žrtvi strelskega napada v Bruslju

Po navedbah belgijske tiskovne agencije Belga je domnevni storilec v središču Bruslja sestopil s skuterja in začel streljati z avtomatskim orožjem. Ko je več ljudi pobegnilo v stavbo, naj bi jih zasledoval in nanje streljal. Osumljenec je na begu in ga še iščejo.

Žrtvi naj bi bili oblečeni v dres švedske nogometne reprezentance. Tožilstvo, specializirano za pregon terorizma, preiskuje morebitni teroristični nagib za napad.

Iz skupine F sta si sicer nastop na evropskem prvenstvu že zagotovili reprezentanci Belgije in Avstrije.

Romelu Lukaku je izenačil z najstrožje kazni po pol ure igre. Foto: EPA

Van Dijk v 93. minuti z bele točke odločil v Atenah
V skupini B je velik korak k uvrstitvi na evropsko prvenstvo naredila Nizozemska, ki je odnesla tri ključne točke iz Aten (0.1). V 90. minuti je Evangelos Pavlidis v kazenskem prostoru podrl Denzela Dumfriesa. Sodnik Jose Alejandro Hernandez Hernandez je pokazal na belo točko, nato pa si je posnetek ogledal ob stranski črti in ostalo je pri prvotni odločitvi. Kapetan Virgil van Dijk je z desno nogo zanesljivo zatresel mrežo v 93. minuti. V 100. minuti je izgubil živce še selektor Grčije Gustavo Poyet in prislužil si je rdeči karton.

Nizozemska ima tako kot Grčija 13 točk, a tudi tekmo manj in boljši medsebojni izkupiček, ki šteje v primeru izenačenja po točkah ob koncu kvalifikacijskega cikla. Na vrhu je Francija (18 točk), ki si je že v prejšnjem krogu zagotovila nastop na EP-ju.

Cristiano Ronaldo in Bruno Fernandes sta blestela v Zenici. Foto: EPA

Portugalci že do odmora razbili BiH v Zenici
V skupini J Portugalska še naprej igra zelo učinkovito. Po osmih tekmah je dosegla že 32 golov. Na stadionu Bilino polje v Zenici je bil BiH nemočen proti evropskim prvakom iz leta 2016 (0:5). Vsi zadetki so padli že v prvem polčasu.

Dvakrat je bil natančen Cristiano Ronaldo, ki je v 203. nastopu dosegel že 127 golov. Natančni so bili še Bruno Fernandes, Joao Cancelo in Joao Felix.

Duriš zagotovil Slovakom tri velike točke
Portugalci imajo popoln izkupiček 24 točk in so si že v petek zagotovili vstopnico za EP. Danes se je z zmago v Luksemburgu z 1:0 temu približala še Slovaška. Edini gol je dosegel David Duriš v 77. minuti. Na lestvici imajo Slovaki 16 točk, Luksemburžani so ostali pri 11. Islandija je po zmagi s 4:0 nad Lihtenštajnom zdaj pri 10 točkah in je prehitela Bosno, ki je pri devetih.