Esam El Hadari je v 41. minuti takole ubranil strel z bele točke. Foto: Reuters

Ker tekma v Volgogradu ni imela več posebnega tekmovalnega naboja (tako Egipt kot Savdska Arabija sta si že po dveh krogih predtekmovanja zaprla vrata v izločilne boje), je v vratih Egipta priložnost dobil rezervni vratar Esam El Hadari, ki je danes star 45 let in 161 dni, na svetovnem prvenstvu pa še nikoli ni branil.

Zaupanje je upravičil predvsem v 41. minuti, ko je Fahadu Al Muvaladu atraktivno ubranil enajstmetrovko.

Ob koncu polčasa je bil El Hadari nemočen, ko je bila Savdski Arabiji spet dosojena enajstmetrovka, zadetek pa je dobil še ob koncu tekme. Savdijci so tako zmagali z 2:1.

El-Hadary, ki je zbral že 159 nastopov v reprezentančnem dresu (debitiral je že leta 1996), je odvzel rekord kolumbijskemu vratarju Faridu Mondragonu, ki je na prejšnjem svetovnem prvenstvu v Braziliji igral pri 43 letih in treh dneh starosti.