Akito Vatabe se je vso tekaško progo držal Erica Frenzla, a v finišu ni imel moči za zlato medaljo. Foto: Reuters
Marjan Jelenko
Marjan Jelenko je bil po skoku v dobrem položaju, vendar v teku ni bil konkurenčen. Foto: EPA

Boj za bron je na razgibani progi, ki je zdržala visoke temperature, dobil Norvežan Magnus Krog.

Frenzel je v letošnji sezoni zmagal na osmih tekmah svetovnega pokala, tako da je potrdil prevlado. Nemec je vodil že po skoku, 10-kilometrski tek pa je začel s šestim sekundami prednosti pred Vatabejem. Japonec se je ga je držal kot klop, a na koncu ni mogel več zdržati hudega ritma. Nemčija je tako prva država, ki je v Sočiju osvojila peto zlato medaljo. Po štiri zlate medalje imata Norveška in Kanada.

Jelenko po skoku blizu najboljšim
Jelenko je po skoku, dolgem 99 metrov, na 7. mestu za 3. mestom zaostajal le tri sekunde. Na teku je izgubljal, imel je tudi smolo, saj se mu je zlomila palica. Na polovici je bil 16., v cilj pa je prišel 21. z dobro minuto in pol zaostanka.

Smola: Ostal brez palice
"Nisem zadovoljen. V skupini mi je nekdo zapeljal na palico in sem moral v strm vzpon brez palice. Tam sem porabil ogromno energije, potem pa vendarle dobil palico. Počutil sem se dobro in sem optimističen za naslednjo tekmo. Seveda če bodo palice in smuči cele," je za TV Slovenija povedal Jelenko in priznal, da je imel pred tekaškim nastopom več treme kot pred skokom.

Gašper Berlot je bil 34., Mitja Oranič, ki se je v cilju jezil zaradi počasnih smuči, 37.