Paraolimpijske igre - Arhiv

Franček Gorazd Tiršek vsem svetuje ukvarjanje s športom:

Paraolimpijski junak Franček Gorazd Tiršek vsem svetuje ukvarjanje s športom: "Svet je lepši"

7.9.2021

Franček Gorazd Tiršek, najuspešnejši slovenski udeleženec olimpijskih iger, ki se je vrnil domov s srebrno in bronasto medaljo, pravi, da je prekrasen občutek osvojiti medalji sploh v tako zahtevnih razmerah, kakršne so bile v Tokiu.

Medalji s paraolimpijskih iger že v domovini

Paraolimpijske igre 2020 Medalji s paraolimpijskih iger že v domovini

6.9.2021

Po koncu nastopov na paraolimpijskih igrah se je v nedeljo pozno zvečer v domovino vrnila slovenska ekipa parastrelcev z nosilcem dveh kolajn Frančkom Gorazdom Tirškom. Ekipo so ob prihodu na ljubljansko letališče pozdravili njihovi domači in navijači.

V Tokiu ugasnil plamen, iger je konec

Paraolimpijske igre V Tokiu ugasnil plamen, iger je konec

5.9.2021

V Tokiu so se končale paraolimpijske igre. Na največjem tekmovanju za športnike invalide je od 24. avgusta sodelovalo več kot 4000 športnikov, med njimi tudi sedem slovenskih.

Tiršek za konec slovenskih paraolimpijskih nastopov 24.

Paraolimpijske igre 2020 Tiršek za konec slovenskih paraolimpijskih nastopov 24.

4.9.2021

Na paraolimpijskih igrah v Tokiu je konec slovenskih nastopov. Zadnji je šel v areno dobitnik dveh medalj, strelec Franček Gorazd Tiršek, ki je v disciplini z malokalibrsko puško leže v kategoriji R9 osvojil 24. mesto.

Lokostrelec Fabčič obstal v osmini finala

Paraolimpijske igre 2020 Lokostrelec Fabčič obstal v osmini finala

3.9.2021

Na paraolimpijskih igrah v Tokiu sta v petek nastopila dva Slovenca. Tim Žnidaršič Svenšek je na 100 metrov hrbtno osvojil 16. mesto, lokostrelec Dejan Fabčič pa je tekmovanje sklenil v osmini finala.

Paraolimpijske igre 2020 Tirška v soboto čaka še en nastop, v petek bosta aktivna Fabčič in Žnidaršič Svenšek

2.9.2021

Paraolimpijske igre v Tokiu se počasi iztekajo. Do konca so še trije tekmovalni dnevi, v petek pa bosta nastopila lokostrelec Dejan Fabčič in plavalec Tim Žnidaršič Svenšek.

Izjemni Tiršek po preobratu do bronaste medalje!

Paraolimpijske igre 2020 Izjemni Tiršek po preobratu do bronaste medalje!

1.9.2021

Strelec Franček Gorazd Tiršek je na paraolimpijskih igrah v Tokiu dobil bronasto medaljo z zračno puško leže v kategoriji SH2. S tem je osvojil še drugo medaljo na Japonskem, saj je bil v ponedeljek z istim orožjem srebrn stoje.

Doplihar do 13. mesta v vožnji na čas

Paraolimpijske igre 2020 Doplihar do 13. mesta v vožnji na čas

31.8.2021

Na paraolimpijskih igrah v Tokiu je danes svoj prvi nastop dočakal tudi edini slovenski kolesar Anej Doplihar. Nastopil je v vožnji na čas in v svoji kategoriji H3 osvojil 13. mesto.

Tiršek ubranil srebro za jubilejno 50. slovensko medaljo!

Paraolimpijske igre 2020 Tiršek ubranil srebro za jubilejno 50. slovensko medaljo!

30.8.2021

Franček Gorazd Tiršek je na paraolimpijskih igrah v Tokiu osvojil srebrno medaljo na strelski tekmi z zračno puško na 10 metrov stoje v kategoriji SH2.

Plank: Sedmo mesto ni slabo, rezultatsko pa sem razočaran

Paraolimpijske igre 2020 Plank: Sedmo mesto ni slabo, rezultatsko pa sem razočaran

29.8.2021

Na paraolimpijskih igrah v Tokiu je od slovenskih športnikov nastopil atlet Henrik Plank. V kategoriji F52 je v metu diska osvojil sedmo mesto.

V Tokio vendarle prispela tudi športnika iz Afganistana

Paraolimpijske igre 2020 V Tokio vendarle prispela tudi športnika iz Afganistana

29.8.2021

Paraolimpijske igre v Tokiu bodo minile tudi z udeležbo Afganistana, saj sta oba predvidena afganistanska parašportnika vendarle lahko zapustila Kabul in odletela proti Japonski.

Slovenci so se udomačili v paraolimpijski vasi

Tokio 2020 Slovenci so se udomačili v paraolimpijski vasi

28.8.2021

Medtem ko je Luka Trtnik svoje nastope na paraolimpijskih igrah že končal, večina drugih slovenskih športnikov še čaka svojo priložnost. Naslednji bo v akciji atlet Henrik Plank, ki ga nastop na olimpijskem stadionu čaka v nedeljo.

Polak zaradi dopinga ob paraolimpijski naslov

Paraolimpijske igre Polak zaradi dopinga ob paraolimpijski naslov

28.8.2021

Mednarodna kolesarska zveza je zaradi jemanja prepovedanih poživil suspendirala 38-letnega poljskega kolesarja Marcina Polaka.

Trtnik končal nastope v Tokiu

Paraolimpijske igre Trtnik končal nastope v Tokiu

27.8.2021

Namiznoteniški igralec Luka Trtnik je po drugem porazu v svoji predtekmovalni skupini dopoldne po japonskem času že končal nastope na paraolimpijskih igrah.

Počutje na odprtju kot bi osvojil pomembno bitko

Paraolimpijske igre 2020 Počutje na odprtju kot bi osvojil pomembno bitko

26.8.2021

Četrtek je bil po tekmovalni plati na paraolimpijskih igrah v Tokiu za slovensko odpravo prost dan, po drugi strani pa so imeli športniki in spremljevalci tudi edino priložnost, da se v paraolimpijski vasi srečajo v polni zasedbi.

Zlata Mateja Pintar Pustovrh zdaj v Tokiu TV-komentatorka

Paraolimpijske igre 2020 Zlata Mateja Pintar Pustovrh zdaj v Tokiu TV-komentatorka

26.8.2021

Na paraolimpijskih igrah v Tokiu Slovenija svojih predstavnikov nima le na tekmovalnih prizoriščih, ampak tudi ob njih – poleg sodnikov in tehničnega delegata še strokovno komentatorko za mednarodne prenose, ki je tudi nosilka zlate medalje iz Aten.

Udeleženec paraolimpijskih iger zaradi covida-19 v bolnišnici

26.8.2021

Eden od udeležencev paraolimpijskih iger v Tokiu je zaradi covida-19 moral na zdravljenje v bolnišnico, hrvaška tiskovna agencija Hina povzema japonske kolege pri Kyodo News.

Lazar: Še vedno nimamo dovolj posebne opreme

Šport invalidov Lazar: Še vedno nimamo dovolj posebne opreme

25.8.2021

Na svetu je približno 15 odstotkov invalidov, kar pomeni poldruga milijarda ljudi. Na paraolimpijskih igrah pa nastopa le dobrih 4400 športnikov, kar pomeni, da je to sama smetana tega športa.

Trtnik po uvodnem porazu:

Paraolimpijske igre 2020 Trtnik po uvodnem porazu: "Sem pozitivno presenečen"

25.8.2021

Na paraolimpijskih igrah v Tokiu so nastope tekmovalno začeli tudi slovenski športniki. Prvi je bil na vrsti namiznoteniški igralec Luka Trtnik. Uvodni dvoboj med posamezniki v kategoriji 7 je izgubil proti Kitajcu Liau Keliju z 0:3 (-9, -9, -6).