Gal Marguč je dosegel devet zadetkov, skupaj je v letošnjem državnem prvenstvu dosegel 28 golov. S tem je na lestvici strelcev peti. Vodi Jure Lukman (Ljubljana) z 39 goli. Foto: www.alesfevzer.com

Ormož je le v uvodnih minutah držal korak. Gal Marguč je v 7. minuti Celjanom priboril prvo vodstvo (3:4), delni izid 0:5 (Tilen Kodrin je v tem nizu dosegel tri gole) pa je prinesel visoko prednost 7:12. Ob polčasu je bilo 12:18, pri čemer je Marguč dosegel tretjino celjskih golov.

Toše Ončev zrežiral zmago Trima v Mariboru

Po dobrih desetih minutah igre v drugem polčasu je prednost pivovarjev po golu Matica Suholežnika znašala deset golov (15:25), razlika pa je bila največ 13 golov (15:28, 16:29).

Gorenje Velenje je v gosteh z 21:28 premagal Sviš Ivančno Gorico. Državni prvaki so imeli na Dolenjskem v prvem polčasu nekaj težav, zaostajali so s 6:2, a je bilo kar hitro izenačeno na 10. Pri vodstvu z 18:19 je Gorenju uspel delni izid 3:9, kar je odločilo tekmo. V gostujoči ekipi je Ibrahim Haseljić dosegel šest golov, prvi strelec Sviša pa je bil Marko Marojević (7).

Koper je le dočakal prvo zmago v tej sezoni, z 32:24 je bil boljši od Ljubljane. Izbranci trenerja Uroša Rapotca so imeli nekaj težav le v uvodnih petnajstih minutah. Po izidu 8:8 se jim je povsem odprlo in so si v 27. minuti priigrali devet golov prednosti (19:10).