Omrežja so najprej norela zaradi odlične igre Lamarja Jacksona (ki se je po rekordno dolgem teku v tretji četrtini takole vrgel po tleh). Foto: Reuters

Ravensi so blesteli na krilih podajalca Lamarja Jacksona, ki je imel odličen večer (podaje: 21/29, 318 jardov), za piko na i pa mu je ob koncu tretje četrtine uspel najdaljši tek kariere za zadetek (79 jardov), s čimer je Baltimore povedel v vodstvo s 35:14. To je bila zanj že 11. tekma, na kateri je presegel 100 jardov po tleh, s čimer je postavil nov rekord (prejšnjega si je delil z Michaelom Vickom).

Nato se je 'zgodil' Tua Tagovailoa. Foto: Reuters

Tagovaiola podal za šest zadetkov
Gostitelji so šli na to na polno, kar se jim je poplačalo s štirimi zadetki, Tua Tagovailoa je podal za vse, na celi tekmi pa jih je podelil kar šest, s čimer je izenačil klubski rekord, skupaj pa je nabral 469 jardov (prav tako osebni rekord). Ravensi so edine točke v tej četrtini dosegli 2:18 pred koncem, ko je Justin Tucker zadel prosti strel, dolg 51 jardov in vodstvo 38:35. Na drugi strani so imeli gostitelji dovolj časa za še en napad, Tagovailoa je 14 sekund pred koncem tekme v končni coni našel Jaylena Waddla.

Flacco zablestel v zadnjih sekundah
Izjemen preobrat se je zgodil tudi v Clevelandu, kjer so slavili NY Jetsi z 31:30. Na začetku zadnje četrtine je bilo izenačeno 17:17, nato sta domačemu tekaču Nicku Chubbu uspela dva teka za zadetek, z drugim so Brownsi 1:55 pred koncem povedli s 30:17 (pri drugem zadetku je Cade York zgrešil strel za dodatno točko). Na sceno je nato stopil veteran (nekdanji igralec Baltimora) Joe Flacco, ki je v manj kot dveh minutah podal za dva zadetka. Najprej je 66 jardov dolga podaja šla na Coreyja Davisa, 22 sekund pred koncem pa še na Garretta Wilsona (15 jardov).

Kyler Murray je s podajami zbral 277 jardov, s tekom pa 28. Foto: Reuters

Las Vegas zapravil 20:0
Še en velik preobrat je uspel tudi Arizoni, ki je v gosteh v podaljšku premagal Las Vegas z 29:23. V prvem polčasu so Raidersi leteli, saj so dosegli vseh 20 točk, še sredi zadnje četrtine pa so vodili s 23:7. Cardinalsom sta v zadnji četrtini uspela dva zadetka in oba so nadgradili s tvegano akcijo za dve točki, ki jim je odprla podaljšek. Podajalec Kyler Murray je ob izteku časa sam s treh jardov stekel v končno cono, nato je v akciji za dodatni točki našel A. J. Greena. Tekmo pa je odločila napaka, gostitelji so v podaljšku izgubili žogo, dobil jo je Byron Murphy in z njo pretekel 59 jardov.

Allen vrgel za štiri zadetke
Tokrat sta bili v ponedeljek odigrani kar dve tekmi. Buffalo se je poigral s Tennessejem (41:7). Izid po prvi četrtini je bili še izenačen (7:7), nato so vse točke dosegli gostitelji. Josh Allen (317 jardov) je podal kar za štiri zadetke, tri je ujel Stefon Diggs (148 jardov). Dobro je igrala tudi obramba Buffala, ki je Ryanu Tannehillu prestregla dve podaji.

Jalen Hurts je bil dobro razpoložen že na okrevanju. Foto: Reuters

300 jardov že do polčasa
V drugi tekmi je Philadelphia doma premagala Minnesoto s 24:7, končni izid je bil postavljen že do polčasa. Izkazal se je Jalen Hurts, ki je že polčasa zbral 301 jard (do konca pa 333 jardov). Podal je za en zadetek, dvakrat pa je v končno cono stekel še sam. Na drugi strani je Kirk Cousins vrgel tri prestrežene podaje.