Brady se je zmage veselil na kultni Allianz Areni. Foto: Reuters

Tekme rednega dela so se zunaj ameriških tal do zdaj igrale v Londonu in Mehiki, nova točka pa je München, ki je z Allianz Areno gostil spektakel. Liga NFL je februarja z nemškimi organizatorji podpisala štiriletno pogodbo, po kateri bo Nemčija vsako leto gostila eno tekmo (kot gostitelja se bosta izmenjala München in Frankfurt).

Tampa že vodila z 21:3
Odločilna je bila druga četrtina, v kateri so Bucsi dosegli dva zadetka in na odmor odšli z vodstvom 14:0. Superveteran Tom Brady je na začetku zadnje četrtine podal Chrisu Goodwinu za vodstvo z 21:3. Seahawksi so v zadnjih devetih minutah sicer dosegli dva zadetka, a niso več prišli do žoge, s katero bi morda lahko naredili preobrat. S tem se je končal niz štirih zmag Seattla.

Josh Allen je naredil presenetljivo napako. Foto: Reuters

Vikingi do nepričakovane zmage
V najbolj vznemirljivi tekmi je Minnesota v podaljšku v gosteh premagala Buffalo s 33:30. Dolgo se je čakalo na suvereno zmago Billsov, ki so na začetku drugega polčasa povedli s 27:10. A Vikingi so se vrnili s tremi zaporednimi zadetki. Zanimiv je bil posebej zadnji, pri katerem so imeli v zadnji minuti žogo gostitelji, a jo je – sicer previdni – podajalec Josh Allen izgubil v svoji končni coni, zgrabil pa jo je Eric Kendricks in goste popeljal v vodstvo s 30:27.

Gostitelji so imeli še vedno tri četrt minute časa, ki so jo unovčili, Tyler Bass je s prostih strelom, dolgim 29 jardov, izsilil podaljšek. V tem je edine točke dosegel Greg Joseph (prosti strel, dolg 33 jardov). Buffalo je zaradi poraza v svoji diviziji AFC vzhod padel s prvega na tretje mesto. To je letos res kakovostna divizija, saj so vse ekipe nad 50-odstotno uspešnostjo.

Packersi izbrisali -14
Velik preobrat je uspel tudi Green Bayu, ki je v prav tako v podaljšku premagal Dallas z 31:28. Kavboji so še v zadnji četrtini vodili z 28:14. Aaron Rodgers je v zadnjih 15 minutah podal za dva zadetka in Packerse poslal v podaljšek. Tam je Mason Crosby tri minute pred koncem zadel prosti strel, dolg 28 jardov.

Štirje zadetki Mahomsa
Kansas se je veselil sedme zmage v sezoni, Chiefsi so brez večjih težav porazili Jacksonville, dober večer je imel spet podajalec Patrick Mahomes, ki je podal za vse štiri zadetke (26/35, 331 jardov).

Prvi poraz Philadelphie
V edini ponedeljkovi tekmi je Washington presenetljivo v gosteh premagal Philadelphio (21:32), ki je bil do tega tedna še edina neporažena ekipa. Gostitelji so sicer povedli s 14:7, Wahington pa je nato nanizal 16 zaporednih točk. Zanimivo, Commandersi niso dosegli niti enega zadetka po zraku, dva sta dosegla tekača, eden (s koncem tekme) je dosegla obramba po ukradeni žogi, preostalih 12 pa je prispeval Joey Slye s prostimi streli.