Obramba Bufalla je dobro ustavila Mahomsa. Foto: AP

Ekipa okrog Josha Allena vse bolj raste in napreduje. Allen je podal tri podaje za zadetek, nabral je 315 jardov, v končno cono se je enkrat "sprehodil" sam, dobro pa se je izogibal nasprotni obrambi, saj ni bil podrt niti enkrat.

Prizor iz Kansasa. Foto: AP

Mahomes vrgel dve prestreženi podaji
Na drugi strani se je Kansas ogromno zatekal k podajam, Patrick Mahomes je metal kar 54-krat, zaključil je 33 podaj za 272 jardov in 2 podaji za zadetek, a po drugi strani so mu dve žogi prestregli. Eno je ujel Micah Hyde, ki je sredi tretje četrtine z ujeto žogo tudi dosegel zadetek in Buffalo popeljal v vodstvo 31:13. Dvoboj na Arrowheadu je bil med polčasom prekinjen za več kot uro zaradi močnega dežja in strel.

Cardinalsi do čiste petice
Arizona je za peto zaporedno zmago premagala San Francisco s 17:10 in s tem sezono začela najbolje po letu 1974. Cardinalsi so odlično začeli v napadu, saj so v povprečju dosegali po 35 točk, tokrat pa so se zanesli na obrambo. Ta je šestkrat podrla nasprotnega podajalca Treya Lanca (kar štirikrat pri četrtih poskusih) in prestregla eno podajo.

Mike Evans je v zadnji četrtini ujel dve podaji za zadetek. Tale na fotografiji je bila dolga 34 jardov (in vodstvo 38:17), sledila je še podaja za 22 jardov, ki je postavila izid tekme. Foto: AP

Nov mejnik Toma Bradyja
Tampa se je poigrala z Miamijem in slavila s 45:17. Tom Brady tudi pri 44 letih briše svoje neverjetne rekorde, prvič v 22-letni karieri je namreč na eni tekmi hkrati vrgel pet podaj za zadetek in vsaj 400 jardov (natančno 411). Antonio Brown je ujel dve podaji za zadetek (skupaj 124 jardov) in postal igralec, ki je najhitreje prišel do 900. ujetih žog. To mu je uspelo na 143. tekmi, prejšnji rekord pa je držal Marvin Harrison (149).

Ravensi so izbrisali visok zaostanek
Baltimore je v ponedeljkovi tekmi v podaljšku premagal letos skromni Indianapolis z 31:25. Gostje so tako presenetljivo še na začetku zadnje četrtine vodili kar s 25:9. Ravensi so se vrnili z dvema zadetkoma, pri obeh je Lamar Jackson podal Marku Andrewsu, ista naveza pa je udarila še pri dveh akcijah za dve točki, le tako so se gostitelji lahko izvlekli v podaljšek. V temu se jim je nasmehnila sreča, prvi so dobili žogo in tekma se je končala po novi Jacksonovi podaji za zadetek, žogo je tokrat s petih jardov ujel Marquise Brown.

Gruden je trenerski vrhunec dosegel s Tampo, s katero je osvojil naslov. Foto: EPA

Gruden odstopil
Ob koncu vročega tedna je odjeknila novica iz Las Vegasa, od koder se poslavlja glavni trener Jon Gruden. Ta si je v obdobju 10 letih izmenjal več zasebnih elektronskih sporočil, v katerih je imel rasistične in žaljive zapise o nekaterih igralcih, sodnikih in vodstvu tekmovanja. "Rad imam Raiderse, ne želim jim biti v breme. Hvala vsem igralcem in vodstvu," je poslovil Gruden. Začasno ga bo zamenjal Rich Bisaccia.