Jordan Love nadaljuje tradicijo odličnih podajalcev v dresu Green Baya. Foto: Reuters

Dallas je bil nesporni favorit, saj je v rednem delu sezone zbral tri zmage več kot Green Bay, še bolj pomembno pa je bilo, da so doma igrali res dobro, saj so nanizali kar 16 zaporednih zmag.

A Packersi so igrali izjemno. Mladi podajalec Jordan Love je v svojem debiju v končnici podal za tri zadetke, tekače Aaron Jones pa je rušil po tleh in se prav tako veselil treh zadetkov. Tehtnica je bila tako ves čas izrazito na strani zelenih, ti so dosegli prvih 20 točk na tekmi, na začetku zadnje četrtine so povedli že z 48:16, gostiteljem je nato uspelo le še lepotno malo popraviti izid.

Tekma v Detroitu je bila zanimiva tudi, ker je šlo za obračun ekip, ki sta pred leti zamenjala svoja prva podajalca (Goff je odšel v Detroit, Stafford pa v LA). Foto: Reuters

Ramsi so se ustavili 34 jardov pred ciljem
Najbolj napeto je bilo v Detroitu, kjer so Levi izločili LA Ramse s 24:23. Detroit se je s tem veselil sploh prve zmage v končnicah po 32 letih, vmes so se sicer še devetkrat uvrstili v končnico, a izgubili prav vseh devet tekem, kar je bil najdaljši niz v Ligi NFL. Gostitelji so vodili ves čas, še največ ob koncu prve četrtine (14:3). Ramsi so se bližali, končni izid postavili osem minut pred koncem tekme, nato pa dobili še eno priložnost za preobrat. Približali so se na 34 jardov do končne cone, a so bili zaustavljeni.

Nov rekord Strouda
Najbolj prepričljive zmage se je veselil Houston, ki se je poigral s Clevelandom (45:14). Mladi podajalec C. J. Stroud je spet blestel (274 jardov, 3 zadetki), postal je sploh najmlajši podajalec, ki se je v končnici te lige veselil zmage. Cleveland je na začetku druge četrtine še povedel s 14:10, nato pa ni dosegel niti točke več. Obramba Houstona je na začetku drugega polčasa veteranu Joeju Flaccu dvakrat prestregla podajo in pri tem dosegla še zadetek.

Kansas slavil v ekstremnem mrazu
Po nekoliko slabših igrah je dobro tekmo prikazal Kanasas City, ki je izločil Miami s 26:7. Harrison Butker je zadel štiri proste strele, solidno tekmo pa je odigral tudi lanski MVP Patrick Mahomes (262 jardov, en zadetek). Miamiju je uspela ena res dobra akcija, ko je 53 jardov dolgo podajo ujel prav nekdanji igralec Chiefsov Tyreek Hill in poskrbel za edine točke Miamija. Tekmo je sicer zaznamoval izjemen mraz, ob začetku tekme je bilo -20 stopinj Celzija, zaradi občasnih močnih sunkov vetra pa je bil občutek mraza mestoma celo -33 stopinj Celzija.

Trenerju Kansasa Andyju Reidu so v mrazu zmrznili brki. Foto: Reuters

Sneg preložil eno tekmo
Zaradi izjemno slabega vremena v določenih predelih ZDA je bila preložena tekma Buffalo − Philadelphia, kjer je bilo na dan tekme več centimetrov snega. Tekma bo zdaj odigrana v noči na torek, kar velja tudi za zadnjo tekmo med Tampo in Philadelphio.