Nova akrobacija Lamarja Jacksona. Foto: Reuters

Tekma se ni začela po njegovih željah, saj je že v prvem napadu vrgel prestreženo žogo, ki jo je v končno cono prenesel Tyrann Mathieu. Ob koncu uvodne četrtine je Lamar Jackson vrgel še drugo prestreženo žogo v večeru.

Na drugi strani je imel Patrick Mahomes dober večer (343 jardov, 3 podaje za zadetek) in Kansas je pred zadnjo četrtino vodil z udobno prednostjo 35:24. Gostitelji so se v zadnji četrtini zanesli na Jacksona, ki je vse opravil s svojimi nogami, saj je po tleh dosegel dva zadetka, s katerima je Ravense povedel v vodstvo s 36:35.

Tom Brady je na prvih dveh tekmah zbral kar devet podaj za zadetek. Foto: Reuters

Čista petica Bradyja
Obračuni med Mahomsom in Jacksonom imajo nastavek takšnega rivalstva, kot sta ga nekoč imela Tom Brady in Peyton Manning. Slednji je sicer že v hiši slavnih, Brady pa še vedno uspešno meče žoge. Njegova Tampa je zlahka opravila z Atlanto z 48:25, sedemkratni prvak Lige NFL pa je spet blestel, saj je vrgel kar pet podaj za zadetek (brez prestrežene podaje).

Nova zmaga Raidersov
Uspešno je sezone začel tudi Las Vegas, ki je za drugo zmago v gosteh premagal Pittsburgh s 26:17. Akcija tekme je uspela gostujočemu podajalcu Dereku Carru, ki je devet minut pred koncem podal Henryju Ruggsu za 61 jardov, po kateri so Raidersi povedli z neulovljivo prednostjo 23:14.

Prva zmaga Packersov v sezoni
V ponedeljkovi tekmi je Green Bay ugnal Detroit s 35:17. Levi so ob polčasu še vodili s 17:14, v nadaljevanju pa ostali brez točk. Aaron Rodgers je v tretji četrtini podal za dva zadetka (skupaj na tekmi štiri) in Packerse popeljal do prve letošnje zmage.