Mahomes je popeljal Kansas do nove zmage. Foto: Reuters

Tekma je bila izjemno izenačena, saj sta se ekipi v drugem polčasu ves čas izmenjavali v vodstvu. Las Vegas je zadnjič povedel 1:43 pred koncem, ko je Derek Carr z enega metra podal Jasonu Wittnu za vodstvo 31:28.

Carr se je v zadnjih sekundah znašel pod velikim pritiskom. Foto: Reuters

Mahomes našel Kelca
Na drugi strani je 22 sekund pred koncem udaril Patrick Mahomes, ki je z 22 jardov v končno cono poslal Travisa Kelca. Las Vegas je dobil še eno priložnost, a je Carr takoj vrgel prestreženo podajo.

Desetica Jeklarjev
Lanski prvaki v Konferenci AFC tako lovijo Pittsburgh, ki je zmagal še desetič. Jeklarji so se znesli nad Jacksonvillom, ki so ga v gosteh premagali kar 27:3. Obramba Pittsburgha je domačemu podajalcu Jaku Lutonu prestregla kar štiri podaje.

Podajalec Baltimora LaMar Jackson po slabših predstavah v zadnjih tednih skoraj zagotovo ne bo ubranil lovorike MVP-ja. Foto: Reuters

Nov poraz Baltimora
Pittsburgh je blizu vsaj divizijskemu naslovu, saj je njihov tekmec Baltimore spet (nepričakovano) izgubil, tokrat doma proti Tennesseeju s 30:24. Ravenski so sredi tretje četrtine vodili z 21:10, a se na koncu komaj rešili v podaljšek, ko je Justin Tucker 15 sekund pred koncem zadel prosti strel. V dodatku je neutrudni tekač Derrick Henry dosegel odločilne točke, po teku, dolgem kar za 29 jardov.

Vsi imajo po le tri zmage
Izrazito napeto (bolje rečeno izenačeno) je v najšibkejši diviziji NFC vzhod, kjer imajo vse ekipe le po tri zmage. V rahli prednosti je Philadelphia, ki vodi zaradi enega remija. Tokrat so Eaglesi klonili v Clevelandu (22:17), Washington in Dallas pa sta presenetljivo zmagala.