Saj ni res, pa je – Mahomes se je v končnici veselil že 13. zmage, a šele prve v gosteh. Kansas se je v njegovem obdobju vselej uvrstil v konferenčni finale, kjer je napredoval trikrat in se nato veselil dveh naslovov. Foto: Reuters

Branilci naslova so namreč prav v zadnji tekmi v gosteh premagali Buffalo s 27:24. Kansas City se je s tem še šestič zapored uvrstil v konferenčni finale, prav vselej, odkar si je Patrick Mahomes pridobil status prvega podajalca. Morda še najbolj zanimiv podatek: to je sploh prvi primer v tem šestletnem obdobju, ko so Chiefsi igrali v gosteh!

Odločilni trenutek – Tyler Bass pri izvajanju prostega strela (ki je zgrešil svoj cilj). Foto: Reuters

Bass zgrešil strel za podaljšek
Tekma je bila izjemno izenačena, ekipi sta se namreč kar petkrat izmenjali v vodstvu, zadnje točke so bile dosežene na začetku zadnje četrtine, ko je Isiah Pacheco s tekom za štiri jarde postavil izid tekme. Vsaka ekipa je nato naredila večjo napako (gostiteljem ni uspelo izpeljati četrtega poskusa, gostje pa so nato jard pred končno cono izgubili žogo). Billsi so imeli veliko možnost za vsaj podaljšek, a je Tyler Bass slabi dve minuti pred koncem zgrešil prosti strel, dolg 44 jardov. Chiefsi so nato dosegli nov prvi poskus, nato pa s pokleki poskrbeli, da se je ura iztekla.

Mahomes/Kelce na vrh lestvice
Patrick Mahomes je dvakrat v končno cono poslal Travisa Kelceja, skupaj sta v končnici tako dosegla 16 zadetkov, s čimer sta na vrhu večne lestvice prehitela Toma Bradyja in Roba Gronkowskega (15). Na tretjem mestu sta Joe Montana in Jerry Rice (12). Chiefse se bodo morali na poti do (morebitnega) Super Bowla ustaviti še v Baltimoru. "Ta ekipa nima šibkosti, res bomo morali dati vse od sebe. Obramba, napad, posebna ekipa. Stadion se bo gotovo tresel, zato se veselim izziva," ob tem razmišlja Mahomes.

Lamar Jackson je v življenjski formi. Ravensi so Texanse nadigrali predvsem v teku (razmerje v jardih 229:38). Foto: Reuters

Šov Lamarja Jacksona
Ravensi so na prvi tekmi končnice (v prvem krogu so bili kot najboljša ekipa v svoji konferenci prosti) brez težav izločili Houston s 34:10. Prvi polčas je bil še izenačen (10:10), v drugem je obramba popolnoma odrezala Texanse, v napadu pa je imel izjemno izmuzljivi Lamar Jackson svoj večer, saj je dosegel štiri zadetke (dva po zraku in dva po tleh).

Levi v zadnji četrtini našli prestavo več
Detroit je ugnal Tampo Bay z 31:23. Tekma je bila prve tri četrtine izenačena, gostitelji so vselej povedli, gostje pa vselej izenačili. Vzorec se je prekinil v zadnji četrtini, ko so Levi prek Jahmyra Gibbsa (tek za 31 jardov) in Amon-Raja St. Browna (ujeta podaja za 9 jardov) povedli za 14 točk in si s tem zagotovili zmago.

Veliko dela za 49-erse
San Francisco pa je že v soboto izločil Green Bay s 24:21. Packersi, ki so se komaj prebili v končnico, so vodili večji del tekme, 49-ersi pa so se rešili v zadnji četrtini z desetimi zaporednimi točkami. Odločilne je minuto pred koncem dosegel Christian McCaffrey, ki mu je uspel tek za šest jardov. McCaffrey je še daljši tek za zadetek dosegel v tretji četrtini (39 jardov).