Philadelphia ni najbolje začela nove sezone. Foto: Reuters

Dobrih 10 minut pred koncem je bilo 14:11 za gostitelje, Eaglsom pa ni uspelo dobiti niti enega novega prvega poskusa. Odločilno potezo je naredila njihova obramba. Cre'Von LeBlanc je sredi igrišča podrl podajalca Nicka Mullensa in Philadelphia je napad začela vsega 42 jardov od končne cone.

Philadelphia skočila na vrh
Sedem akcij pozneje so se gostje znašli popolnoma na isti točki, ko je Carson Wentz v končno cono poslal Travisa Fulghama za izid 18:14. Že v prvi naslednji potezi je Alex Singleton prestregel podajo Mullesna, z žogo stekel v končno cono in goste popeljal v odločilno vodstvo 25:14. Ena zmaga, dva poraza in remi Philadelphii celo zadošča za prvo mesto v diviziji NFC vzhod, ki je zadnja leta pregovorno skromna.

Napad Clevelanda, na čelu katerega je bil podajalec Baker Mayfield, je dosegel 6 zadetkov. Foto: Reuters

Cleveland presenetil Dallas
Prvi favorit divizije Dallas je spet nepričakovano izgubil, tokrat je pred svojimi gledalci moral priznati poraz Clevelandu, ki je zmagal z 49:38. Gostitelji so prvo četrtino dobili s 14:7, nato pa bili priča stampedu Brownsov, ki so dosegli 34 zaporednih točk in si tlakovali pot do zmage. Brownsi so dominirali po tleh (307:85 jardov). Kareem Hunt je zbral 71 jardov in 2 zadetka. Odell Beckham je z dvema tekoma zbral kar 73 jardov in zadetek, po zraku pa je dodal še 81 jardov in dva zadetka.

Prescottu ni pomagalo 500 jardov
Podajalcu Bakerju Mayfieldu tako ni bilo treba prav blesteti (165 jardov), a je bilo popolnoma dovolj, da je Cleveland prvič po letu 2001 sezono začel z razmerjem zmag in porazov 3−1. Domači podajalec Dak Prescott je bil zaradi visokega zaostanka prisiljen precej metati, bil je uspešen, saj je prvič v karieri presegel mejo 500 jardov (natanko 502), a to ni zmogel pretvoriti v zmago.

Tom Brady je že 46. izpeljal zmagovalni napad v zadnji četrtini. Največ takih tekem ima Peyton Manning (54). Foto: Reuters

Brady zbral pet podaj za zadetek
Dobro igra Tampa, ki je premagala LA Chargerse z 38:31. Gostje so še v drugi četrtini vodili z 21:7, a so bili nato priča velikemu preobratu, ki ga je ustvaril zimzeleni podajalec Tom Brady. 43-letnik je namreč vrgel kar pet podaj za zadetek.