Chandler Jones je postavil piko na i neverjetni zadnji akciji v Las Vegasu. Foto: Reuters

A najprej se ustavimo pri sicer manj pomembni tekmi, ki pa je prinesla neverjetne zadnje sekunde. Las Vegas je pred svojimi gledalci premagal New England s 30:24. Patsi so imeli tri sekunde pred koncem ob izidu 24:24 napad na sredini igrišča in iskali so srečni zadetek, poskušali so z lateralnimi podajami (nazaj), a pri tem so imeli veliko smole, saj je žogo ujel Chandler Jones, zdrvel v nasprotno smer in dosegel zadetek. "Ste videli kdaj zaključek take tekme?" je vrelo iz ust TV-komentatorjev.

Tampa ni izkoristila priložnosti
Ekstremno dogajanje je v diviziji NFC jug, v kateri nobena ekipa nima polovičnega uspeha zmag in porazov, še vedno pa vodi Tampa (6-8), ki ima zmago več od preostale trojice. Bucsi so zapravili priložnost, da bi povedli na dve zmagi razlike, proti močnemu Cincinnatiju so namreč ob koncu prvega polčasa vodili s 17:0, nato pa prejeli kar 34 zaporednih točk in izgubili s 34:23.

Greg Joseph je takole dosegel zadnje tri točke epskega preobrata. Foto: Reuters

Največji preobrat v zgodovini lige
Še neverjetnejši preorat se je zgodil v Minneapolisu, kjer je Minnesota v podaljšku ugnala Indianapolis z 39:36. Ob polčasu je bilo 33:0 za Coltse, kar je kazalo na prepričljivo zmago. "Potrebujemo samo pet zadetkov," je Patrick Peterson ob polčasu skušal motivirati soigralce. In točno to se je zgodilo, Kirk Cousins je podal za štiri zadetke (460 jardov), zmago pa je tri sekunde pred koncem s prostim strelom potrdil Greg Joseph. To je bil največji preobrat v zgodovini tega tekmovanja.

Ramsi tudi uradno brez končnice
Green Bay je v edini ponedeljkovi tekmi premagal LA Ramse s 24:12 in ohranil majhne možnosti za preboj v končnico. Na drugi strani so Ramsi tudi uradno ostali brez možnosti za končnico. Utrpeli so že deseti poraz, s čimer so izenačili črni rekord med aktualnimi prvaki. Deset porazov je namreč v sezoni 1999 utrpel tudi Denver, ki je bil prvak v sezonah 1997 in 1998.