
Lani so z dogodki po svetu s startninami in donacijami skupaj zbrali več kot 8,1 milijona evrov, skupaj v zadnjih 11 letih pa 51,9 milijona evrov.
Koncept dobrodelnega teka je že vrsto let tak, da ciljna črta pride do udeležencev. Tekačem namreč pol ure po začetku teka začnejo slediti zasledovalna vozila, ki so usklajena po vsem svetu.
Vozila sprva vozijo s hitrostjo 14 kilometrov na uro, ki jo po dveh urah zvišajo na 18 kilometrov na uro, po štirih pa na 30. Pri tej hitrosti vztrajajo, dokler ne ujamejo zadnjega tekmovalca, so pojasnili.
Tekmovalci na vozičkih, ki jih je v zadnjih letih vedno več, tekmujejo skupaj s tekači. Pogoj za udeležbo je le, da uporabljajo običajen vsakodnevni voziček, ne tekmovalnega. Lani je bil med njimi najboljši Matej Arh, ki je nastop končal pri 35,7 kilometra.
Med 3940 tekači sta bila v Ljubljani lani najboljša Slovenec Domen Hafner, ki je pretekel 60,4 kilometra in Poljakinja Patrycja Talar, ki je pretekla 47,7 kilometra.
Lani pa sta po svetu med 265.818 tekači zmagala Japonec Tomoja Vatanabe s 70,1 kilometra in Poljakinja Dominika Stelmach s 55 kilometri. Tekla sta na Japonskem in na Poljskem.
Tek Wings for Life se je iz Ljubljane nadaljeval proti Domžalam do Kamnika in nato do Cerkelj na Gorenjskem ter prek Vodic in Tacna nazaj proti središču Ljubljane.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje