Varovanci Alema Toskića so si že po 15 minutah priigrali prednost osmih golov (12:4), tik pred polčasom je Suholežnik zadel za +11.

Najučinkovitejša sta bila Tim Cokan in Žiga Mlakar s po petimi zadetki, toliko jih je v dobovški zasedbi dosegel tudi Nik Rantah.

"Psihično je bila tekma zelo zahtevna, pritiski so bili veliki, prav tako pričakovanja in številni so si želeli, da nam danes ne uspe. Ampak bili smo pravi, dali smo vse od sebe in igralcem čestitam, za kar so prikazali danes," je povedal Toskić.

Celjani imajo pred zadnjim krogom štiri točke prednosti pred drugouvrščenim Trimom Trebnje, ki ima tekmo manj, za naslov pa potrebujejo le še eno točko. Če bo v torek Gorenje na preloženi tekmi 14. kroga v Velenju premagalo Trimo, bodo Celjani že prvaki, v nasprotnem primeru pa tudi ne bi smeli imeti posebnih težav v zadnjem krogu prihodnji petek (18.00) v Zlatorogu proti SVIŠ-u iz Ivančne Gorice.