Osrednja tekma kroga in ena najpomembnejših v Ligi NLB v sezoni 2022/23 se je po obojestransko spektakularni predstavi končala po okusu Celjanov, ki so po današnji zmagi vse bližje 26. naslovu državnih prvakov. Foto: www.alesfevzer.com

4100 gledalcev v Zlatorogu je od prve do zadnje minute spremljalo izjemno izenačen in negotov boj. Zmagovalca so od poraženca ločile malenkosti, zaradi pomembnosti tekme pa je na igrišču občasno tudi zavrela kri.

Tekmo so bolje začeli varovanci domačega trenerja Alema Toskića, ki so v peti minuti povedli s 4:2, a so jih Trebanjci sedem minut pozneje ujeli in izenačili na 5:5.

Dolenjci so predvsem sijajno zaigrali sredi prve polovice tekme, po njihovem vodstvu z 11:9 pa se je odzvala domača klop in zahtevala minuto odmora. Spremembe na taktičnem in kadrovskem področju so prinesle spremembe, v 22. minuti so tekmo postavili v začetno izhodišče (12:12), minuto pozneje pa po golu vratarja Nebojše Bojića prek celotnega igrišča znova povedli s 13:12.

A izbranci gostujočega trenerja Uroša Zormana, ki so v jesenskem delu prvenstva doma visoko premagali Celjane z 31:20, so v končnici ujeli pravi ritem. Primorec v dolenjskih vrstah Staš Slatinek Jovičić je po bliskovitem nasprotnem napadu svoje soigralce znova popeljal v vodstvo (15:14), vodilni ekipi elitne domače lige pa sta se na veliki odmor odpravili z neodločenim izidom (16:16).

V prvem polčasu nismo bili pravi, bilo je veliko lukenj v naši obrambi in se nismo držali dogovorov iz garderobe. V drugi polovici tekme smo se vrhunsko postavili na igrišču. Obramba je bila na najvišji ravni, naša zmaga je zaslužena.

Alem Tokić, trener Celja Pivovarne Laško

Druga polovica tekme je minila v znamenju domačih rokometašev, ki so z granitno obrambo povsem onemogočili ambiciozne Dolenjce in si v 38. minuti po golu Tilna Strmljana znova priigrali dva gola prednosti (20:18).

Rokometaši iz mesta grofov v nadaljevanju niso popustili, v zadnjih dvajsetih minutah so bili ves čas majhen korak pred Trebanjci. V 44. minuti so po golu kapetana Aleksa Vlaha prvič na tekmi povedli za tri gole (23:20), razmerje moči na igrišču pa se ni spremenilo niti po Zormanovi minuti odmora.

Trebanjci so se borili po svojih najboljših močeh, 25-kratnih prvakov iz Celja pa niso ogrozili. Domači rokometaši so v prelomnih trenutkih dvoboja prikazali zelo dobro predstavo, v 51. minuti pa po golu Vlaha povedli s 26:21.

Čestitam gledalcem za tako lepo kuliso, še posebej pa našim privržencem za tako množičen prihod v Celje. V Zlatorogu je bil pravi praznik rokometa in ena najlepših tekem v zgodovini slovenske lige. Še vedno smo neizkušena ekipa, v svojih vrstah nimamo igralca, ki bi nas 'potegnil', tudi sodniški kriterij nam ni šel na roko. Bil je preoster, kar nam ni odgovarjalo, sploh v drugem polčasu. Celjani so bili danes boljši.

Uroš Zorman, trener Trima

Po Zormanovi drugi minuti odmora v kratkem časovnem presledku se razmerje moči na igrišču ni spremenilo, Celjani tudi v končnici niso izgubili ostrosti v svoji igri, po pomembni zmagi nad Trebanjci pa so se tudi približali novi zvezdici.

V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Gal Marguč in Aleks Vlah s po petimi goli, v trebanjski pa Filip Glavaš z devetimi in Staš Slatinek Jovičič s petimi zadetki.

Celjani imajo štiri točke naskoka pred Trimom
Branilci naslova iz mesta grofov imajo po današnji zmagi nad drugouvrščenimi Trebanjci štiri točke prednosti, medtem ko tretjeuvrščeni Velenjčani – ob dveh tekmah manj – zaostajajo sedem točk.

Celjska ekipa ima v zadnjem delu državnega prvenstva ugodnejši razpored. Doma se bo pomerila z Ivančno Gorico, Mariborom in Krškim, v gosteh pa z Urbanscapeom Loko, Rikom Ribnico in Slovenj Gradcem. Trebanjski Trimo bo gostil Slovenj Gradec, Jeruzalem Ormož in Koper, v gosteh pa se bo pomeril z novomeško Krko, velenjskim Gorenjem in ljubljanskim Slovanom.