V vnaprej odigrani tekmi – zaradi nedeljske tekme z madžarskim Pickom iz Szegeda v Ligi prvakov – so v Zlatorogu na kolena spravili v tej sezoni zelo dobre Trebanjce, trenutno tretje na prvoligaški sceni.

Izbranci trenerja Tomaža Ocvirka so postopoma lomili odpor dolenjskih rokometašev. Po izidu 4:4 so povsem zavladali na domačem parketu in v 14. minuti povedli za tri gole (7:4). V nadaljevanju so zaigrali toplo-hladno, najvišjo prednost v prvi polovici tekme pa so si priigrali v 25. minuti, ko je bilo 14:10.

Vseskozi izenačeno
Do 45. minute je bila tekma povsem izenačena, Celjani pa so bili vseskozi v rahli prednosti. Po njihovem vodstvu s 23:21 so odločno pohodili stopalko za plin ter si šest minut pozneje priigrali prednost sedmih zadetkov (28:21). Po tej razliki je bilo popolnoma jasno, da bo zmaga ostala v Zlatorogu. V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Patrik Leban s sedmimi in Gal Marguč s šestimi goli, v gostujoči pa so Dino Hamidović, Marko Kotar, David Didovič in Dean Šešić dosegli po štiri zadetke.

Celjani bodo v prihodnjem krogu v sredo, 27. novembra, gostili Izolo, Trebanjci pa bodo v soboto, 30. novembra, gostovali v Ormožu.